„Krasnoludki” w bibliotece

W dniach 10.05 oraz 11.05 Filia nr 1  w Przechowie gościła najmłodszych milusińskich, tj. dzieci z zerówki mieszczącej się  budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Na każdy dzień przypadała jedna grupa, łącznie bibliotekę odwiedziło 42 dzieci wraz z paniami opiekunkami. Dzieci miały okazję poznać zasady panujące w bibliotece dotyczące zapisu jako czytelnik, wypożyczania, korzystania z zasobów innych niż książki, tj. czasopisma, stanowiska komputerowe, gry na miejscu.

Dzieci z ogromną radością buszowały między półkami; były zachwycone- dziewczynki książkami o lalce Barbie, chłopcy komiksami z uniwersum Marvela i Gigantami. Na koniec spotkania najmłodsi otrzymali kolorowanki nawiązujące tematycznie do spotkania. Wszystkie dzieci zostały zaproszone wraz z rodzicami do wypożyczenia kolorowych książeczek, które wcześniej oglądały.

Oprac. Katarzyna Foksińska