KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Biblioteka z darmowym Internetem

fundacjaorange1Kraszewski

 

Od 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z 6 filiami bierze udział w programie „Orange dla Bibliotek” zainicjowanym przez Fundację Orange, w 2014 otrzymaliśmy 5.499,56 zł. Celem tego programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Obserwujemy, że możliwość skorzystania z tej usługi cieszy się dużym powodzenie, i to zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Internet w naszych bibliotekach służy celom edukacyjnym, kulturalnym, a także  czysto praktycznym, jak np. sprawdzenie rozkładu jazdy środkami komunikacji publicznej, co ma szczególne znaczenie dla mieszkańców niewielkich miejscowości. Sprzęt komputerowy, który umożliwia korzystanie z Internetu, otrzymaliśmy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek oraz programu Kraszewski. Komputery dla Bibliotek.

Wiele osób właśnie w bibliotece po raz pierwszy skorzystało z sieci, a dla niektórych jest ona jedynym miejscem kontaktu z Internetem. Dostęp do sieci pomaga w nauce, umożliwia komunikowanie się z innymi ludźmi, załatwianie codziennych spraw. Jest także pomocny w poszukiwaniu pracy – użytkownicy Biblioteki przeglądają w Internecie oferty pracy, tworzą życiorysy i kontaktują się z pracodawcami.

Oprac. Joanna Gibas

 swiecie.eu

Biblioteki z darmowym Internetem przez kolejne trzy lata!

ministerstwo kultury-logo  MAClogo frsiorange1

Biblioteki publiczne w Polsce przez następne trzy lata będą mogły nadal bezpłatnie korzystać z Internetu. To efekt Porozumienia, jakie 23 lipca 2012 roku zawarło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Orange Polska.

Porozumienie jest przedłużeniem programu internetyzacji bibliotek publicznych z 2009 roku. Orange Polska (wówczas Grupa TP) zadeklarowała w nim bezpłatne podłączenie Internetu do wszystkich gminnych bibliotek publicznych. Z oferty do tej pory skorzystało ponad 3500 placówek, dzięki czemu ich użytkownicy mają swobodny dostęp do cyfrowego świata. Fundacja Orange wspiera biblioteki w popularyzacji Internetu jako narzędzia nowoczesnej edukacji, przekazując dotacje na ten cel oraz materiały na temat bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej: Biblioteki z darmowym Internetem przez kolejne trzy lata!

Konferencja prasowa TP w Filii nr 3 w Grucznie

logo prb                                      logo TP i ORANGE

 

 

W środę 15.09.2010 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w Grucznie  przy ul. Wojska Polskiego 19, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Telekomunikację Polską,  pn. ” Kujawsko-pomorskie biblioteki gminne w sieci internetowej TP”.

1 800x501

Na zdjęciu od lewej Beata Szymańska-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, Krzysztof Czopek-Dyrektor Regionu Grupy TP Północ Małgorzata Dąbrowska-Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, oraz  Maria Piechocka-Biuro Prasowe Grupy TP w Poznaniu.

Czytaj więcej: Konferencja prasowa TP w Filii nr 3 w Grucznie

Więcej artykułów…

 1. "Akademia Orange dla bibliotek"

Strona 1 z 2