A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Biblioteka z darmowym Internetem

fundacjaorange1Kraszewski

 

Od 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z 6 filiami bierze udział w programie „Orange dla Bibliotek” zainicjowanym przez Fundację Orange, w 2014 otrzymaliśmy 5.499,56 zł. Celem tego programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Obserwujemy, że możliwość skorzystania z tej usługi cieszy się dużym powodzenie, i to zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Internet w naszych bibliotekach służy celom edukacyjnym, kulturalnym, a także  czysto praktycznym, jak np. sprawdzenie rozkładu jazdy środkami komunikacji publicznej, co ma szczególne znaczenie dla mieszkańców niewielkich miejscowości. Sprzęt komputerowy, który umożliwia korzystanie z Internetu, otrzymaliśmy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek oraz programu Kraszewski. Komputery dla Bibliotek.

Wiele osób właśnie w bibliotece po raz pierwszy skorzystało z sieci, a dla niektórych jest ona jedynym miejscem kontaktu z Internetem. Dostęp do sieci pomaga w nauce, umożliwia komunikowanie się z innymi ludźmi, załatwianie codziennych spraw. Jest także pomocny w poszukiwaniu pracy – użytkownicy Biblioteki przeglądają w Internecie oferty pracy, tworzą życiorysy i kontaktują się z pracodawcami.

Oprac. Joanna Gibas

 swiecie.eu

Biblioteki z darmowym Internetem przez kolejne trzy lata!

ministerstwo kultury-logo  MAClogo frsiorange1

Biblioteki publiczne w Polsce przez następne trzy lata będą mogły nadal bezpłatnie korzystać z Internetu. To efekt Porozumienia, jakie 23 lipca 2012 roku zawarło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Orange Polska.

Porozumienie jest przedłużeniem programu internetyzacji bibliotek publicznych z 2009 roku. Orange Polska (wówczas Grupa TP) zadeklarowała w nim bezpłatne podłączenie Internetu do wszystkich gminnych bibliotek publicznych. Z oferty do tej pory skorzystało ponad 3500 placówek, dzięki czemu ich użytkownicy mają swobodny dostęp do cyfrowego świata. Fundacja Orange wspiera biblioteki w popularyzacji Internetu jako narzędzia nowoczesnej edukacji, przekazując dotacje na ten cel oraz materiały na temat bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej: Biblioteki z darmowym Internetem przez kolejne trzy lata!

Konferencja prasowa TP w Filii nr 3 w Grucznie

logo prb                                      logo TP i ORANGE

 

 

W środę 15.09.2010 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się w Grucznie  przy ul. Wojska Polskiego 19, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Telekomunikację Polską,  pn. ” Kujawsko-pomorskie biblioteki gminne w sieci internetowej TP”.

1 800x501

Na zdjęciu od lewej Beata Szymańska-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, Krzysztof Czopek-Dyrektor Regionu Grupy TP Północ Małgorzata Dąbrowska-Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, oraz  Maria Piechocka-Biuro Prasowe Grupy TP w Poznaniu.

Czytaj więcej: Konferencja prasowa TP w Filii nr 3 w Grucznie

Więcej artykułów…

  1. "Akademia Orange dla bibliotek"

Strona 1 z 2