KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Strofki o miłości, czyli „Literacki Poniedziałek w Bibliotece”

lit wal 1680x1008

W poniedziałek 11 lutego podczas „Literackiego Poniedziałku w Bibliotece” wprowadziliśmy się w klimat święta zakochanych. Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Taka niespodzianka czekała na Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu. Z okazji zbliżających Walentynek bibliotekarz Marcin Warmke wraz z członkiniami Dyskusyjnego klubu Książki Izabelą Adamczyk i Wiesławą Richert przygotowali spotkanie z poezją „Strofki o miłości”. Czym właściwie jest miłość? To pytanie zadają sobie ludzie tak długo, jak długo istnieje świat. Miłość, radość, a czasem smutek, jaki za sobą niesie, uniesienia i zachwyty, czy odrzucenie, stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i artystów. Jest ona siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia. Wierszy o miłości powstało wiele, ale tylko najpiękniejsze i najciekawsze recytowały Panie podczas spotkania. Na wstępie pani Izabela Adamczyk przeczytała jeden z najpiękniejszych utworów o miłości, jakim jest „Hymn o Miłości” − fragment biblijnego 1 Listu do Koryntian apostoła Pawła z Tarsu, następnie Panie zaprezentowały poezję znanych polskich poetów: K. I. Gałczyńskiego, A. Mickiewicza, A. Fredry, A. J. Kochanowskiego, A. Asnyka, W. Szymborskiej, H. Poświatowskiej, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Agnieszki Osieckiej oraz poety księdza Jana Twardowskiego. Nie zabrakło też poezji obcych autorów, takich jak: Michał Anioł czy F. Petrarca. Temat miłości jest stale obecny w utworach nie tylko polskich artystów. Jest mnóstwo piosenek o miłości, dlatego dość ciekawym przerywnikiem podczas recytacji były fragmenty znanych przebojów, które jak się okazało bardzo dobrze znają uczestnicy spotkania.

Dzień Św. Walentego w naszym kraju obchodzimy zaledwie od kilku lat i jest to dodatkowa okazja do powiedzenia nie tylko bliskiej osobie, ale i przyjacielowi, koleżance czy koledze... prostych słów: „lubię cię”. Walentynki to również doskonała okazja, aby przybliżać naszą piękną literaturę. Podopieczni TWON nie kryli zadowolenia podczas spotkania, nie tylko komentowali wiersze, ale żywo reagowali na zaprezentowane materiały.

oprac. Marcin Warmke

14 lutego z okazji Walentynek zapraszamy do udziału w „Randce w ciemno z książką”

heart 3089409 1920 1680x945

14 lutego z okazji Walentynek zapraszamy do udziału w „Randce w ciemno z książką”.

Każdy kto tego dnia odwiedzi Wypożyczalnię dla Dorosłych i wypożyczy lub odda książkę otrzyma prezent niespodziankę.

Zapraszamy i czekamy na Was! ????????????

Cudowny chłopak

lit1 1680x1008

W czwartkowe południe w ramach spotkań „Literacki Poniedziałek w Bibliotece” Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu wysłuchali kolejnych przygód Augusta Pullmana, bohatera książki „Cudowny chłopak” autorstwa R.J. Palacio. Do tej pory historię Augusta Pullmana poznaliśmy z perspektywy jego samego, Tym razem fragmenty książki przeczytała bibliotekarka Anna Mokwa, w których o Auguście opowiada jego starsza siostra Olivia.

oprac. Marcin Warmke

Strona 1 z 105