KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

6 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na Prolog Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2018 - Arun Milcarz

43581312 2167335679954557 5832639762053201920 n 1680x945

Data: 06.11.2018 (wtorek)

Godzina: 18:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej 

WSTĘP WOLNY

 

Miejska Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zapraszają na ostatnie tegoroczne spotkanie podróżnicze z cyklu Prologu Festiwalu podróżników "Piąty Ocean'' 2018, który odbędzie się w Świeciu w dniach 22-24 listopada.

Tym razem odwiedzi nas Arun Milcarz, pisarz i podróżnik, który opowie o swojej wyprawie do syberyjskiej wioski Czełutaj. To właśnie tam, niedaleko mongolskiej granicy mieszka jeden z mocniejszych buriackich szamanów – Bair Rinczinow. Arun spędził w Czełutaj 3 miesiące jedząc, pracując i mieszkając z rodziną szamana. Poznał ich kulturę, zwyczaje i miał okazję uczestniczyć w szamańskich rytuałach i obrzędach.

Z tej wyprawy powstał reportaż „Mistyczna Syberia: Bair Rinczinow – ktoś to musi robić”, ukazujący prawdziwe oblicze sławnego szamana. To nie tylko opowieść o buriackich wierzeniach, kulturze i tradycji, ale także o rodzinnych tragediach, więzach krwi, woli życia, tajemnicach i symbiozie człowieka z naturą.

Spotkanie będzie również okazją do promocji książki, która jest antologią najlepszych reportaży o Azji, jakie ukazały się na łamach Kontynentów w latach 2012-2017. Wśród wybitnych autorów są teksty między innymi: Andrzeja Stasiuka, Wojciecha Jagielskiego, Ziemowita Szczerka, Nataszy Goerke, Maxa Cegielskiego, Pawła Smoleńskiego i bohatera naszego Prologu (reportaż Buriacja – Szaman. Trzecia część duszy).Arun Milcarz o sobie:

W latach 90- tych byłem autorem tekstów oraz frontmanem grind-punkowego zespołu Alchemik Sendivius. Popełniłem też kilka filmów dokumentalnych (Yage, Equador12/12, Rejs na Kongo, Bair Batar – ktoś to musi robić, Tibiarze, Europa ma zegarki – Afryka ma czas) emitowanych m.in. przez TVP1, TVN oraz 4 FUN TV. Jestem autorem reportaży publikowanych na łamach magazynów podróżniczych, takich jak Extremium, Poznaj Świat oraz w Gazecie Wyborczej. W 2009 roku otrzymałem nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu za scenariusz etno-psycho-thrillera Agung napisanego razem z Pawłem Ferdkiem.

Jako podróżnik zadebiutowałem w 1998 roku współorganizując wyprawę do ekwadorskiej dżungli Ekwador 12/12, by przyglądać się życiu indiańskich plemion Kofa, Siona i Huoarani. Rozgłos przyniosła mi samotna wyprawa Afryka Maraton Południe – Północ, za którą w 2005 roku otrzymałem prestiżową statuetkę KOLOSA. Od tamtego momentu odwiedziłem Indonezję, Syberię, Papuę Nową Gwineę, Madagaskar oraz Mongolię, gdzie przez wiele tygodni a nawet miesięcy pracowałem, przemieszczałem się i żyłem z miejscowymi.

W 2011 roku w trakcie realizowania swoich pokazów podróżniczych, stanowiących nietuzinkową słowno – wizualną relację z wypraw, wypracowałem zupełnie nową jakość – autorski Kabaret Podróżniczy.

Raz do roku jestem współorganizatorem i współtwórcą Ogólnopolskiego Przeglądu Opowieści z Podróży “DZIKIE HISTORIE” w Zatorze, gdzie staram się wspierać i propagować trudną sztukę interesującego opowiadania o podróżach.

JOGA dla dorosłych i dla dzieci już 18 i 25 października

Uwaga!
Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą matę do jogi!

Joga 742x1050

ZUMBA - FITNESS DANCE dla dorosłych i dla dzieci już 3 i 11 października

 UWAGA!

Mamy jeszcze wolne miejsca dla dzieci! 

Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr: 52 33 48 10/13

Fitness Dance 742x1050

Strona 1 z 93