Literacki poniedziałek 14.10.2019

literacki poniedziałek14kolaż 1575x1050

"Szalone życie Rudolfa"

W ramach „Literackiego poniedziałku”, 14.10.2019r. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu poznali nową książkę. Teraz na warsztat wzięliśmy powieść Joanny Fabickiej pt. „Szalone życie Rudolfa”. Jest to historia 14-letniego Rudolfa Gąbczaka, którego życie pełne jest barwnych osób i wydarzeń. Po lekturze o psie Marley’u nadszedł czas na ludzkiego bohatera, a śmiechu będzie niemało.

Oprac. Alicja Rytlewska

CZYTAMY SOBIE NOBLISTKĘ OLGĘ TOKARCZUK

tokarczuk

CZYTAMY SOBIE NOBLISTKĘ

Z chwilą gdy Olga Tokarczuk, jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, zdobyła w ubiegłym tygodniu literackiego Nobla za rok 2018, jej książki błyskawicznie zniknęły z półek księgarń i bibliotek. Sprzedaż książek Olgi Tokarczuk wzrosła o 6000 procent, urosły też kolejki chętnych w bibliotekach.

CZYTAMY SOBIE NOBLISTKĘ to zaproszenie do wspólnej lektury utworów Olgi Tokarczuk w naszej bibliotece. W sobotę 19 października od 11:00 do 14:00 będzie można posłuchać, ale też poczytać głośno innym fragmenty książek nagrodzonej pisarki. Każdy może przynieść ze sobą ulubioną lekturę Autorki i podzielić się przyjemnością czytania.    ZAPRASZAMY!

Literacki poniedziałek 07.10.19 r

kolaż0710 1575x1050

Kolejny „Literacki poniedziałek w Bibliotece” za nami. Pierwsza grupa, Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu wysłuchała ostatnich fragmentów książki Johna Grogana „Marley i ja”. Niestety była to najsmutniejsza część opowieści o labradorze retrievierze, bowiem o jego ostatnich dniach życia. W trakcie czytanie nie jedna łza w oku się zakręciła. Lektorkami były bibliotekarki: Alicja Rytlewska i Anna Szumińska.

Druga popołudniowa grupa, czyli Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu mieli okazję posłuchać kolejnych przygód życiowych 14-lata Rudolfa Gąbczaka. Fragmenty przeczytały Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki: Izabela Adamczyk   i Wiesława Richert. Kolejne spotkanie z bohaterem książki Joanny Fabickiej „Szalone życie Rudolfa” już za dwa tygodnie.

oprac. Marcin Warmke