Projekt MBP "Nie zasypiaj na zimę"- Program „Decydujesz, pomagamy” Tesco

Program „Decydujesz, pomagamy” jest wspólną inicjatywą Tesco oraz Fundacji Tesco. Celem tego działania jest wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych oraz społeczników i grup nieformalnych
w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.
W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostaną przyznane dwa granty na realizację lokalnej inicjatywy oraz jeden grant na cele statutowe instytucji/organizacji biorącej udział
w głosowaniu.
125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, przeznaczone na cele statutowe organizacji.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowili zawalczyć
o grant dla lokalnej społeczności.
Zwykle biblioteki proponują książki, prasę, komputery… nasz projekt – „Nie zasypiaj na zimę” - da dorosłym i dzieciom zdrową porcję ruchu w atrakcyjnej formie, spotkania pełne energii, emocji i entuzjazmu. Instruktorzy pokażą, jak aktywnie i przyjemnie spędzać czas, smacznie i zdrowo się odżywiać. Udział będzie bezpłatny i dla wszystkich: mali ćwiczą - dorośli relaksują się czytając, dorośli wytwarzają endorfiny - mali bawią się w kąciku maluchów.

Projekt rozpoczniemy od warsztatów poświęconych zdrowemu odżywianiu dla dzieci i dorosłych, na których będziemy wspólnie przygotowywać potrawy. Proponujemy zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rodzaj aktywności jest sprawą indywidualną, dlatego przygotowaliśmy szeroką ofertę: zumba, zumba kids, joga, joga kids, samoobrona, samoobrona kids, taniec, taniec kids, spotkania z instruktorami: pływania, tenisa, biegania i nordic walkingu. Uczestnicy nie poniosą żadnych kosztów związanych z zajęciami, będą mogli wybrać odpowiadające im aktywności, bez inwestowania w strój i sprzęt, czy kupowanie karnetu. Nasze działanie umożliwi opiekunom małych dzieci udział w zajęciach, dzięki zapewnieniu pociechom fachowej opieki w naszym kąciku malucha.

Nasz projekt zakwalifikował się do finałowej trójki i od 7 maja do 4 czerwca można na niego głosować w sklepach Tesco w Świeciu i w Chełmnie. W sklepach znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Każdy Klient  otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania. Na kasach samoobsługowych należy poprosić pracownika o wydanie żetonu. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant za I, II i III miejsce w danym mikroregionie.

Bez Waszych głosów nam się nie uda – zostańcie ambasadorami naszego projektu!