KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Biesiada Poetycka 2018

W sobotnie popołudnie – 26 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Biesiada Poetycka, która jest rozstrzygnięciem każdej kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika o nagrodę Burmistrza Świecia. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Ośrodek Kultury Sportu I rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu. Od wielu lat konkurs nosi imię poety, wieloletniego działacza i prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej – Jana Jakubika, który przez długi czas angażował się w organizację konkursu i budowanie jego rangi.

Już po raz XXXIII jury w składzie: Jerzy Wera, Hanna Brzoskowska, Melitta Krzywańska, Nina Romańska i Marcin Warmke spośród 58 autorów, którzy nadesłali swoje prace, wyłoniła laureatów tegoż konkursu. Nagrodę Główną otrzymała Anna Kaszuba z miejscowości Złotoryja.Nagroda za II miejsce przypadła Ewie Jowik z miejscowości Łazy. Nagroda za III miejsce trafiła do rąk Iwony Świerkuli z Warszawy. Natomiast wyróżnienie otrzymał Przemysław Kanarski z Gdańska. Po wręczeniu nagród przez burmistrza Tadeusza Pogodę i przewodniczącego Rady Miejskiej w Świeciu Sławomira Siemaszko nagrodzeni poeci zaprezentowali uczestnikom wydarzenia swoją twórczość. 

Na zakończenie Biesiady Poetyckiej swoje wiersze przeczytała czytelniczka naszej biblioteki - Alicja Kosiedowska. Urodziła się we wsi Targonie-Wity na Podlasiu. Mieszkała na Mazurach na skraju Puszczy Piskiej. Przez wiele lat pracowała w Lidzbarku Warmińskim jak polonistka. Będą na emeryturze postanowiła zamieszkać w naszym mieście, pośród najbliższej rodziny.  Próby tworzenia własnych utworów poetyckich podjęła już podczas pracy zawodowej. Pierwsze z nich ukazały się w Kurierze Lidzbarskim w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W drugiej połowie 2016 r. wydała tomik "Okruchy życia. Wybór wierszy", zawierający około 130 krótkich utworów poetyckich. Z racji, że Biesiada odbywała się w Dniu Matki nie mogło zabraknąć wierszy związanych z tym świętem.

oprac. Marcin Warmke

Komentarzy (0)

Cancel or