Korowód Kociewski

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia.

2 sierpnia wraz z przedstawicielami powiatu świeckiego i innych instytucji oraz stowarzyszeń z naszego regionu w Korowodzie Kociewskim udział wzięła również reprezentacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu: Katarzyna Krzemińska, Magdalena Kaszubowska i Marcin Warmke.  Barwny przemarsz był okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu, bogatej różnorodności artystycznej, a przede wszystkim integracji społeczności lokalnej, co zachęci turystów odwiedzających jarmark do zainteresowania się naszym regionem.

oprac. Marcin Warmke