Znają się na finansach

Seniorzy ze Świecia uczestniczyli w kursie e-learningowym związanym z finansami i bankowością elektroniczną. Grupa 25 osób miała okazję doskonalić swoje umiejętności związane z zarządzaniem domowym budżetem.

Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Biblioteka zrealizowała szkolenie dzięki udziałowi w 5 edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski, tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

oprac. Katarzyna Krzemińska