KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Dzień Głośnego Czytania

lp pazdziernik 1575x1050

W sobotę 29 września przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w naszej Bibliotece obchodziliśmy 1 października podczas Literackiego poniedziałku. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci, bowiem czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Po wakacyjnej przerwie Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „TWON” w Świeciu odwiedzili naszą bibliotekę by wysłuchać kolejnych fragmentów powieści młodzieżowej „Szósta klepka” z cyklu Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz.

Kolejne perypetie głównej bohaterki książki Celestyny Żak zwanej cielęciną, przeczytała znakomita lektorka, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki Pani Izabella Adamczyk. Pani Iza wśród podopiecznych zyskała bardzo dużą sympatię. Nie tylko chętnie wysłuchali fragmentu książki, ale wraz z Panią Izą wymienili się wrażeniami z minionych wakacji.

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej mieli również okazję obejrzeć wystawę „Zobaczyć Tłumacza”, która składa się z serie portretów tłumaczy literatury wykonanych przez gdańską fotografkę Renatę Dąbrowską. Wystawa jest zaproszeniem do zajrzenia za kulisy powstawania najciekawszych przekładów literackich ostatnich lat i prezentuje tłumaczy literatury, przekładających z najróżniejszych języków.

Kolejne nasze spotkanie zaplanowane jest na 15 października.

 

oprac. Marcin Warmke

Komentarzy (0)

Cancel or