ŚDS w Bibliotece

śds 1050x1050

8 maja w ramach rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek naszą Bibliotekę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w nowym budynku naszej książnicy. Na wstępie bibliotekarz Marcin Warmke przytoczył kilka faktów z historii biblioteki, a następnie poprzez prezentacją „Warto czytać! zaprezentował działalność i ofertę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. Na zakończenie uczestnicy spotkania zwiedzili przestrzenie biblioteki przeznaczone dla użytkowników oraz zapoznali się z najcenniejszymi zbiorami, które wyeksponowane są w gablotach w Wypożyczalni dla Dorosłych. Tego typu wizyty dowodem są na to, że Biblioteka jest miejscem przyjaznym dla każdego! Mamy nadzieję, że podopieczni ŚDS będą częstymi użytkownikami naszej książnicy.

oprac. Marcin Warmke