KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

NARODOWE CZYTANIE 2019

kolaż 1575x1050

8 NOWEL POLSKICH podczas Narodowego Czytania

w sobotę 7 września od godz. 10:00

W tym roku odbyła się już ósma odsłona Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu polskich nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Narodowe Czytanie odbywało się w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i 31 innych krajach. W Świeciu zaplanowane było w Czytelni Letniej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, niestety przez deszczową pogodę odbyło się w sali konferencyjnej Biblioteki.

Wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury czytali: przedstawiciele samorządu, środowisk kulturalnych, działacze społeczni, szefowie instytucji oraz nauczyciele i uczniowie. Pierwszą nowelę „Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza przeczytali: burmistrz Krzysztof Kułakowski oraz radny sejmiku województwa Tadeusz Pogoda. „Katarynkę” Bolesława Prusa czytali: sekretarz powiatu świeckiego Iwona Karolewska, naczelnik Urzędu Pocztowego w Świeciu Katarzyna Ligman, kierownik Izby Regionalnej w Świeciu Jakub Stęlągowski oraz Iwona Janiak, dyrektor Zakładu Poprawczego w Świeciu. Lekturę noweli Stefana Żeromskiego Rozdzióbią nas kruki, wrony…” rozpoczęła dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świeciu – Alina Kot-Czerwińska, a następny fragment z ciekawą interpretacją przedstawił Grzegorz Kwiatek, uczeń z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Jak się okazuje mniej znaną nowelę „Orka” Władysława Stanisława Reymonta przeczytali: Anna Łucarz, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej Mirosław Sejkowski. Kinga Willim opiekun Grona literackiego „Zielony Kot” oraz Olga Franckowska uczennica z ZSP w Świeciu przeczytały nowelę Sachem” Henryka Sienkiewicza. Nasi najmłodsi uczestnicy Narodowego Czytania – uczniowie ze SP nr 8: Paulina Migdalska, Mateusz i Karol Krajnik, Bartek Kluczkowski, Kacper Doliński, Wiktor Jankowski, Liwia Kowalonek oraz Jakub Kołodziej zaprezentowali nowelę Marii Konopnickiej „Dym”. Tradycyjnie odwiedził nas Rycerz (Michał Goliński) z naszego Zamku krzyżackiego, który reprezentował Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, zaprezentował fragment noweli „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. Kolejne fragmenty przeczytali: Józef Szydłowski opiekun Klubu Miłośników Historii „KaMuH” oraz zastępca przewodniczącego rady miejskiej Tomasz Szamocki. Ósmą nowelę zamykającą Narodowe Czytanie, którą była „Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej zaprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu: Tomasz Szmańda, Joanna Kater, Zuzanna Heldt, Klaudia Wirkus oraz Mateusz Okomski.

Tradycyjnie w trakcie czytania każdy z uczestników mógł otrzymać do własnego egzemplarza książki pamiątkowy stempel - okolicznościową pieczęć, nadesłaną przez Kancelarię Prezydenta, którą dzielnie pieczętowały książki: wolontariuszki z ZSP w Świeciu: Klaudia Ratkowska i Nicol Szulc.

Tegoroczne Narodowe Czytanie w Świeciu trwało ponad 3 godziny, bowiem przeczytano prawie całość wszystkich nowel, które jak powiedział prezydent Andrzej Duda: obrazują długi czas trwania naszego narodu, społeczeństwa i wielkie dzieło odzyskania niepodległości, tęsknotę za wolną Polską i wreszcie tę Polskę już odzyskaną, wolną. Pokazują zmieniający się język polski, trochę zmieniającą się polską mentalność, zmieniające się także i potrzeby, spojrzenie na świat.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu składa podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w ósmej edycji Narodowego Czytania, zarówno tym czytającym jak i słuchającym, a było nas blisko 70 osób. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom: Joannie Jarantowicz-Pawłowskiej z I LO w Świeciu, Annie Łucarz z SP8, a także bibliotekarce Katarzynie Krzyżanowskiej i wolontariuszkom z ZSP w Świeciu.

                                                                                                              oprac. Marcin Warmke

Więcej zdjęć

https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznawSwieciu/photos/pcb.2448596308527712/2448585721862104/?type=3&theater

Komentarzy (0)

Cancel or