KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zamkowa Półka Bookcrossingowa!

Bookcrossing 1349x1050

Kochani, w ramach Otwartego Zamku uruchomiliśmy Zamkową Półkę Bookcrossingową! Będziemy uwalniać książki! Każdy może wziąć książkę, przeczytać i podać dalej albo przynieść własne, które chce UWOLNIĆ! 

Przy okazji - Biblioteka prowadzi zbiórkę książek na półki bookcrossingowe. Szczególnie prosimy o książki dla dzieci i młodzieży.

Dziel się z innymi radością czytania!

alt

swiecie.eu

Świecie24.pl

Dziel się z innymi radością czytania!

 

20 czerwca – Święto Wolnych Książek

Nie trzeba zapisywać się do biblioteki, ani wydawać fortuny w księgarniach. Dzięki akcji bookcrossingu książki dostępne są dziś w wielu nietypowych miejscach.

W Świeciu od roku działają półki bookcrossingowe, powołane do życia przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Czym jest bookcrossing?

Mówiąc w skrócie: bookcrossing – „książkokrążenie” lub „książka w podróży” – polega na zostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych takich, jak park, pociąg, pub, teatr; również w miejscach w tym celu przygotowanych, tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać komuś dalej. Na półkach każdy może zostawić swoje niepotrzebne już książki, by inni mogli je przeczytać.

W naszym mieście półki bookcrossingowe znajdują się:

     1.Miejsko - Gminna Przychodnia, ul. Wojska Polskiego 80:

–  parter – hol Poradni dla dzieci,

–  I piętro – hol przy gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu.

2. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 139 – hol kina „Wrzos”.

3. Ośrodek Pomocy Społecznej, os. Marianki, ul. Wyszyńskiego 15 – parter.

4. Urząd Miejski, ul Wojska Polskiego 124 –  parter.

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Kościuszki 6 –  I piętro w świetlicy szkolnej.

 

Każdy z nas ma w swoich zbiorach książki, które, odstawione na półkę, tylko zbierają kurz. Nie sięgaliśmy do nich od lat. Nadal mogą być interesujące dla tych osób, które ich jeszcze nie miały okazji przeczytać. Przeczytana książka, leżąc na półce, nikomu nie przynosi pożytku, staje się martwa, służy jedynie jako ozdoba. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

Mieszkańcy Świecia, prosimy, przynieście swoje niepotrzebne książki do głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 141) lub połóżcie je na półkach bookcrossingowych,  na pewno ktoś się nimi zainteresuje.

alt

Uwolnij swoje książki - dziel się z innymi!

Strona 1 z 3