A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zapraszamy na spotkanie DKK 27 lutego o godz. 16:00

Ostatnio zaktualizowane 743x1050

Sonata Gustava

logo dkk duze

DKK styczeń 1680x968

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nowym 2018 roku przebiegło na dyskusji o książce Rose Tremain „Sonata Gustava”. Pozycja ta okazała się doskonałą lekturą dla członków świeckiego DKK. Była to dla nich bardzo ciekawa i przejmująca lektura. Autorką tej niezwykłej książki jest brytyjska pisarka, scenarzystka radiowa i telewizyjna, oraz nauczycielka akademicka - Rose Tremain.  Urodziła się w Londynie w 1943 roku, studiowała na Sorbonie. W 1967 ukończyła studia licencjackie z zakresu anglistyki Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Jej powieści i opowiadania są wydawane na całym świecie, a w 27 krajach zdobyły wiele nagród. W 1983 znalazła się na liście dwudziestu najlepszych młodych brytyjskich powieściopisarzy magazynu Granta. Jej książka „Powrót” doczekała się adaptacji filmowej (polski tytuł filmu – „Czas przemian”). W 2007 została Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego.

Czytaj więcej: Sonata Gustava

Zapraszamy na spotkanie DKK 30 stycznia o godz. 16:00

DKKK 743x1050

Ałbena Grabowska „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”

logo dkk duze

Grudzień 1680x945

Podczas grudniowego, przedświątecznego spotkania Dyskusyjnego Klubu książki w Świeciu przedmiotem dyskusji była książka Ałbeny Grabowskiej „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Autorka do tej pory znana z powieści „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnień” czy z trylogii „Stulecie Winnych” i „Alicja w krainie czasów”, tym razem zabiera czytelników do krainy dzieciństwa, miejsca pełnego legend, wielowiekowej tradycji oraz śladów obecności mitycznych bohaterów, co już nam sugeruje tytuł książki. Klubowiczki podziwiają pisarkę za jej kreatywność, że potrafi połączyć pracę zawodową, rodzinę z przyjemnością pisania. Jest ona lekarzem neurologiem i epileptologiem, obecnie pracuje, jako pediatra, pełni funkcję sekretarza w Polskim Towarzystwie Epileptologii). Imię, które oznacza kwitnącą jabłoń, co podkreśla jej bułgarskie pochodzenie. Ałbena Grabowska jest matką trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania książek. Poprzez książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz” Klubowicze odbyli podróż do Bułgarii.

Czytaj więcej: Ałbena Grabowska „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”

Strona 1 z 34