A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Eric-Emmanuel Schmitt „Noc ognia” Katarzyna Boni „Ganbare! Warsztaty umierania”

logo dkk duze

Listopad 1680x945

Idealnym sposobem na przełamanie jesiennej aury jest interesująca lektura, dlatego Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Świeciu na nasze listopadowe spotkanie przeczytali dwie książki. Naszą dyskusję rozpoczęliśmy od wyjątkowej książki w dorobku pisarskim Erica-Emmanuela Schmitta, którą jest „Noc ognia”. Tu trzeba zaznaczyć, że przy rozmowie o tej pozycji zdania Klubowiczów były podzielone.  Jednych zachwyciła, dała dużo do myślenia, innych raczej nie zaskoczyła. Autora nie trzeba było zbytnio przedstawiać i to z dwóch powodów. Jednym z nich jest fakt, że w naszym DKK dyskutowaliśmy już o książkach Schmitta, drugim jest znana każdemu książka „Oskar i Pani Róża”. Okazuje się, że w Klubie nie brakuje miłośników twórczości Schmitta, są osoby, które czytają każdą jego książkę. Co takiego wyjątkowego skrywa „Noc ognia”?

Czytaj więcej: Eric-Emmanuel Schmitt „Noc ognia” Katarzyna Boni „Ganbare! Warsztaty umierania”

Zapraszamy na spotkanie DKK 28 listopada o godz. 16:00

DKK 1485x1050

Magdalena Jastrzębska „Dama w jedwabnej sukni”

logo dkk duze

DSC 7306 1585x1050

Podczas październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przedmiotem dyskusji była książka Magdaleny Jastrzębskiej „Dama w jedwabnej sukni”. Autorka niniejszej książki ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat bada historię polskich rodów arystokratycznych, m.in.: Czartoryskich, Radziwiłłów, Lubomirskich. Pisanie opowieści biograficznych, czytanie, kolekcjonowanie książek, w tym polska historia, zabytki i ciekawe miejsca są celem jej podróżniczych i intelektualnych wędrówek.

Czytaj więcej: Magdalena Jastrzębska „Dama w jedwabnej sukni”

Zapraszamy na spotkanie DKK 24 października o godz. 16:00

Ostatnio zaktualizowane5 788x1050

Strona 1 z 33