A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

A las, jak to las będzie tu, nie będzie nas…

logo dkk duze

DSC 6613

Podczas wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przedmiotem dyskusji była książka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Wstępem do naszej rozmowy był fragment programu „Dzień Dobry TVN, w którym autor książki opowiedział o swojej wielkiej pasji. Peter Wohlleben jest leśnikiem z ponad dwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów. 

Czytaj więcej: A las, jak to las będzie tu, nie będzie nas…

Zapraszamy na spotkanie DKK 25 września o godz. 16:00

Ostatnio zaktualizowane4 1485x1050

Aida Amer „Kroniki z życia ptaków i ludzi”

logo dkk duze

1 1680x781

Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło na rozmowie o książce Aidy Amer „Kroniki z życia ptaków i ludzi”. Była to swoista podróż nie tylko do przeszłości, ale również na wschodnie tereny - na Podlasie.

Aida Amer to polsko-palestyńska pisarka pisząca po polsku. Urodziła się 26 marca 1968 roku w Krakowie, tam ukończyła archeologię klasyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zadebiutowała w 2011 roku opowiadaniem „Igor i Igor”. Rok później ukazała się jej powieść „Rantis”, a w 2013 opowiadanie „Uwolniony”. W swoim dorobku literackim autorka ma również książkę dla dzieci - „Opowieści spod oliwnego drzewa”.

Czytaj więcej: Aida Amer „Kroniki z życia ptaków i ludzi”

Zapraszamy na spotkanie DKK 29 sierpnia o godz. 16:00

Strona 1 z 32