KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

DKK F5 UTONĄĆ W SUSZY

DKK kolaż 1680x528

        

logo do dkk2             logo do dkk                  logo do dkk1

 

 

          logo dkk

 

   Utonąć w suszy

Zamknij oczy, weź duży łyk wody, delektuj się nią, rozkoszuj błogim poczuciem zaspokajanego pragnienia. A teraz otwórz oczy, spójrz na szklankę, jest pusta. I taka pozostanie, jeśli ludzie się nie opamiętają. Wizja życia, w którym woda to reglamentowany towar nie jest tyko spojrzeniem na pustą szklankę. Jest światem, w którym susza zabiera całe twoje życie, zmusza cię do migracji i pokazuje, gdzie jest twoje miejsce. Człowiek jest bezwzględny, ale przyroda jeszcze bardziej. Mogły się o tym przekonać Czytelniczki, które zmierzyły się z dystopijną powieścią Mai Lunde „Błękit”, będącą tematem wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej: DKK F5 UTONĄĆ W SUSZY

DKK w Filii nr 5 w dniu 26.09.19

dkk lunde 1348x1050

DKK, słowa które mogą boleć

DKK foto czerwiec 1400x1050

logo do dkk2           logo do dkk                  logo do dkk1

logo dkk

 

 

          Kiedy słowa mogą boleć

Jesteś kobietą? To wyobraź sobie, że Twój dzienny limit słów wynosi 100. Nie więcej. Licznik na twojej ręce, wyglądający na bransoletkę, boleśnie przypomni o przekroczeniu dopuszczalnej liczby, rażąc Cię prądem. Początkowo impuls będzie znośny, z każdym przybywającym słowem siła rażenia zwiększa się. Ból i poparzenia będą coraz cięższe dopóki nie zamilkniesz. Bransoletkę dostają także dzieci płci żeńskiej. Co robić, by nie przekroczyły limitu i elektryczne impulsy po prostu ich nie zabiły? W świecie, gdzie do władzy dochodzą ludzie głoszący patriarchat jako jedyną wolę Boga, sprawy kobiet nie istnieją. Jak daleko można posunąć się w utrapieniu ze względu na płeć, przekonały się czytelniczki, które podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyły się z książką autorstwa Christiny Dalcher  „Vox” – lektury, która doprowadziła do gorącej dyskusji na temat sytuacji kobiet we współczesnym świecie.

Czytaj więcej: DKK, słowa które mogą boleć

Strona 1 z 30