A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Sposób na przetrwanie

foto DKK styczen

Jaką drogę przetrwania obrać, kiedy życie zmusi nas do egzystencji między dwoma systemami totalitarnymi? Jak zachować tożsamość narodową w państwie rozdartym zawieruchą wojenną? Między innymi takie metaforyczne pytania stawia Sofi Oksanen – autorka książki „Gdy zniknęły gołębie”, która była lekturą podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii nr 5 w Świeciu.

Oksanen to współczesna pisarka fińska. Studiowała teatrologię na Fińskiej Akademii Teatralnej.  Jej matka była Estonką i fakt ten zapewne wpłynął na jej pisarskie zainteresowania. Za swoją twórczość Sofi Oksanen w 2008 roku otrzymała prestiżową nagrodę "Finlandia", a w 2009 nagrodę imienia Johana Runeberga za "Oczyszczenie". Ponadto, w tym samym roku (2009) została jednogłośnie wybrana Osobowością Roku w Estonii przez największy estoński dziennik "Postimees", którego redaktor naczelny określił ją "nieoficjalnym ambasadorem kulturalnym Estonii".

Czytaj więcej: Sposób na przetrwanie

Filia nr 5 zaprasza na spotkanie DKK 22 lutego o godz. 17:00

DKK plakat

Filia nr 5 zaprasza na spotkanie DKK 25 stycznia o godz. 17:00

plakat DKK

Strona 1 z 22