A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Cena szczęścia

foto DKK 29 06 2017. 1568x1050

logo dkk duze

Na ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, lekturą którą omawiały Czytelniczki była powieść włoskiej pisarki Melani G. Mazzucco „Limbo” – powieści, która choć nie wprowadza wakacyjnego nastroju, lekturą na wakacje może być jak najbardziej.

Powróćmy jednak do samej autorki. Mazzucco urodziła się w 1966 roku w Rzymie. W swoim państwie uważana jest za jedną z najlepszych pisarek. Ponadto zajmuje się tworzeniem scenariuszy teatralnych i radiowych, a także pisze artykuły z podróży i raporty dla włoskich gazet. Jednak to właśnie powieści przyniosły jej sławę, gdyż autorka w perfekcyjny sposób tworzy narrację - w zależności od sposobu wyrażania myśli, ta raz przybiera kształt migawki, chwytającej upływające chwile, innym razem przypomina soczewkę, skupiającą uwagę na konkretnej osobie lub wydarzeniu. Takie zmiany tempa okraszone elementami ironii, zdają się być znakiem rozpoznawczym twórczości Mazzucco.

Czytaj więcej: Cena szczęścia

Filia nr 5 zaprasza na spotkanie DKK 29 czerwca o godz. 17:00

DKK

„Kiedy kończy się jedno, drugie właśnie się zaczyna"

dkk zdjęcia

logo dkk duze

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, zgodnie z zapowiedzią, Czytelniczki zajęły się książką „Kiedy odszedłeś” brytyjskiej pisarki Jojo Moyes – książki, która otworzyła ludzkie serca, zarażając je wrażliwością, ciepłem i niesamowitym humorem. Bo kiedy tracimy naszą życiową podporę, kolejna, choć trwa to czasem bardzo długo, czeka na nas, gotowa wesprzeć nas na nowo.

Czytaj więcej: „Kiedy kończy się jedno, drugie właśnie się zaczyna"

Strona 1 z 19