KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

F1 SPOTKANIE DKK 26.09.2019 r

IMG 3980 1572x1050

logo dkk

 

       Podczas wrześniowego spotkaniu DKK omówiono jedną z nowszych książek R. P. Evansa „Sprzedawca marzeń”. Autor, znany dotychczas z lekkich, obyczajowych książek, pokusił się tym razem na powieść z pewnym przesłaniem, którym w życiu powinni kierować się w zasadzie wszyscy.

 

       Tytułowy sprzedawca, Charles James, pochodził z biednej rodziny. Ojciec pracował dorywczo : latem, jako ogrodnik, zimą przy odśnieżaniu chodników. Matka była pielęgniarką, ale po wypadku została zwolniona z pracy. W domu brakowało pieniędzy na wszystko. Charles, jako dziecko, musiał grzebać w śmietnikach i wyszukiwać pożywienia dla całej rodziny. Z tego okresu pamiętał doskonale agresję ojca wobec niego, matki i młodszego brata. Musiał znosić również szykany w szkole ze względu na swoje meksykańskie pochodzenie. Z domu rodzinnego nie wyniósł żadnych uczuć ani miłości, ale bardzo pragnął zyskać uznanie u innych. Gdy podczas kolejnej awantury stanął w obronie matki, został pobity przez ojca. Podjął wówczas decyzję o ucieczce z domu. W wieku 17 lat rozpoczął samodzielne życie w Kalifornii.

       Początkowo zatrudnił się jako ogrodnik, ale szybko zaczął piąć się po szczeblach kariery. Początkiem tego było uczestnictwo w seminarium  pod nazwą „Mistrz zamożności”, podczas którego przekazywano zasady zdobywania bogactwa zgromadzonym tam osobom, za określoną opłatą. Został zatrudniony jako asystent mistrza sprzedaży marzeń. To stanowisko przyniosło mu duże pieniądze i sławę. Okazało się, że miał wielki talent i sam stał się prezenterem organizowanych spotkań.

W tym pędzie do lepszego życia zatracił się zupełnie. Swoje bogactwo budował na naiwności i krzywdzie innych ludzi. Jego oszustwa i dawanie złudnych nadziei ludziom na dorobienie się dużych pieniędzy prowadziły nawet do samobójstw.

Panie Klubowiczki stwierdziły, że jego nieszczęśliwe i biedne dzieciństwo zaważyło na dalszym życiu, ale nie można go budować na oszustwie i krzywdzie innych. Dodały również, że zdobywanie pieniędzy nie powinno przesłaniać tego, co w życiu najważniejsze, nie może być jego celem.

       Charles twierdził, że do szczęścia potrzeba dwóch rzeczy – kogoś, kogo się kocha i celu, dla którego warto żyć. W pewnym momencie swego życia spełnił oba warunki: miał piękną, kochającą żonę i cel – marzenie o sukcesie. Życie pokazało, że mogło mu się udać tylko w jednej dziedzinie. Wybrał karierę. W pogoni za wszystkim stracił wszystko.

       Los okazał się dla Charlesa łaskawy. Chociaż utracił żonę i dziecko na rzecz kariery, otrzymał jeszcze jedną szansę na zmianę swojego życia. Czy ją właściwie wykorzysta? Tego dowiemy się z kolejnych części trylogii.

       Książka wszystkim Paniom się podobała, jest łatwa w czytaniu, wnosi dużo morałów i przesłań. Same z zainteresowaniem przeczytają kolejne części o dalszych życiowych wyborach Charlesa.

 

Oprac. Izabela Feddek

 moderator DKK w Świeciu

logo do dkk2        logo do dkk             logo do dkk1

 

Komentarzy (0)

Cancel or