A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Koszyki wielkanocne już gotowe

3 1399x1050

4 1398x1050

Na kwietniowym spotkaniu "Paczki Bibliotecznej" klubowiczki wykonały wielkanocne koszyczki, ale za nim to nastąpiło dziewczęta rozmawiały o ostatnio przeczytanych książkach. Basia polecała poradnik "Abc każdej dziewczyny", natomiast Patrycja zachwalała serię Jeffa Kinneya "Dziennik Cwaniaczka", Marianna zaś zachęcała do przeczytania "Magicznego Domku na Drzewie". Ja zaproponowałam cykl powieściowy o Loli - dziewczynce, która rozpaczliwie szuka przyjaciółki. W trakcie poszukiwań, jak się można domyśleć, przytrafiają się jej różnorodne przygody. Autorką książek jest Isabel Abedi.

Oprac. Wioletta Duda

Paczka z fantazją…

2 1400x1050

Kolejne spotkanie "Paczki bibliotecznej" za nami. Tym razem rozmawialiśmy o książkach, których akcja rozgrywa się w krainie fantazji. Jak się okazało klubowicze bardzo lubią, gdy magia w lekturze jest jak by "obok" - nie dominuje całej powieści. Do takich książek należą przygody Harry'ego Pottera czy Percy Jacksona. Na spotkaniu czytelnicy zapoznali się ze srebrną trylogią Cliffa McNisha. Jej pierwsza część nosi tytuł "Srebrny chłopiec". Bohaterami powieści są dzieci obdarzone niezwykłymi mocami. Jednak tylko Milo może ocalić je przed nadciągającą zgubą – straszliwą tajemniczą mocą… Jako, że wiosna do nas zagląda coraz śmielej na zakończenie zajęć wykonywaliśmy bukieciki fiołków.

3 1395x1050

Oprac. Wioletta Duda

Podkładki pod kubki w kształcie bałwanków

paczka 1397x1050

Na początku spotkania jak zawsze rozmawialiśmy o ostatnio przeczytanych książkach przy herbatce i ciastkach. Dziewczyny proponowały sobie te najbardziej interesujące ich zdaniem tytuły. Ponieważ w danym miesiącu uczestniczyły tylko panie to dobór literatury był specyficzny – typowy dla nastoletnich dziewczyn. Jako godne polecenia tytuły zgodnie wymieniły:

- książki Ireny Landau „Kto to widział!”, „Witaj córeczko!”

- Renata Opala „Dziennik zakręconej nastolatki” licząca pięć części seria

- Patricia Schroder „3 ostre Sardynki”; większość z nich to nowości wydawnicze.

Czytelniczki zgodnie stwierdziły, że bardzo dobrze się je czyta a każdy molik książkowy powinien je koniecznie przeczytać. Żeby nie zdradzać za dużo, to książki o nastolatkach dla nastolatek, napisane ich językiem. Dziewczęta wykonały urocze podkładki pod kubki w kształcie bałwanków. Zimowy akcent na modnym stole.

Oprac. Katarzyna Krzemińska

Strona 1 z 9