Czwarte zajęcia z języka angielskiego w Filii nr 1

W czwartek 30.05.2018r. odbyły się czwarte zajęcia z języka angielskiego. Uczestniczki zostały zapoznane z czasownikami z poziomu A1-A2 (dodatkowo omówione były czasowniki nieregularne w formie bezokolicznika oraz w formie past tense). Dla uprzyjemnienia zajęć przestawione zostały nazwy zwierząt po czym odsłuchano piosenkę „Old MacDonald had a farm” gdzie dodatkowo zawarte były dźwięki, jakie wydają poszczególne zwierzęta, tj. woof dla psa, oink dla świnek czy też cock-a-doodle-doo(!) koguta.

Następne zajęcia odbędą się 13-ego czerwca 2018r. o godzinie 15.00.

Trzecie zajęcia kursu języka angielskiego w Filii nr 1

Zajęcia z angielskiego dla dorosłych mogą być połączeniem przyjemnego z pożytecznym- wiedzą o tym uczestniczki kursu tego języka. W dniu 30.05.2018r. odbyły się trzecie już zajęcia- słówka to podstawa, więc zaprezentowane zostały takie zagadnienia jak kolory, kształty, dni tygodnia, miesiące, pory roku itd.; był także czas na odrobinę gramatyki oraz jak zawsze wymowa.

Spotkania odbywają się cyklicznie w każdą środę o godzinie 15.00 w Filii nr w Przechowie. Kolejne już 06.06.2018r.!

Drugie zajęcia kursu języka angielskiego w Filii nr 1

W środę, 9.05.2018.r., miało miejsce drugie już spotkanie grupy osób chcących uczyć się języka angielskiego. Na spotkaniu omawialiśmy typowe sposoby witania się, przedstawiania własnej osoby oraz jak powiedzieć gdzie się mieszka. Nie mogło zabraknąć kulturowych wtrąceń, slangowych słówek oraz króciutkich scenek rodzajowych w wykonaniu uczestniczek.

Następne spotkanie odbędzie się 16.05.2018 r. o godzinie 15.00. Zapraszamy!