A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Origami w Filii nr 1

2 Warsztaty 1680x945

Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Chin, którą rozwinięto w Japonii dlatego też jest z tym krajem kojarzona. W oryginalnym zamyśle papier należy tylko składać- nie wolno go ciąć ani kleić ani dodatkowo ozdabiać. Jedną z odmian tej sztuki jest origami modułowe gdzie po utworzeniu modułów z kartek papieru łączy się je w ustalony sposób tworząc bardziej skomplikowane figury, np. zwierzęta.

Grupa plastyczna w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej podjęła się wyzwania i ciężką pracą, cierpliwością oraz dokładnością udało się im stworzyć modułowe łabędzie origami. Uczestniczki obawiały się ogromu pracy, ale efekt końcowy bardzo im się spodobał. 

Oprac. Katarzyna Foksińska

Parasolki w Przechowie

12 1680x945

Po dłuższej przerwie w Filii w Przechowie odbyły się zajęcia plastyczne. Ze względu na zmienną ostatnio pogodę tematem przewodnim były parasolki. Grupka chętnych osób wykonała je z papierowych kółek, a za rączkę posłużył kijek z papieru. Zadanie z pozoru łatwe i mało wymagające dostarczyło małym plastykom sporo zabawy i rozbudziło apetyt na bardziej wymagające prace.

Oprac. Katarzyna Foksińska

„Wielkanocny zwierzyniec”

IMG3912

Zajęcia plastyczne dla dzieci  w Filii nr 1 weszły już w cykl dekoracji wielkanocnych. Niezmienną popularnością cieszą się dekoracje wykonane na bazie pudełek po serkach topionych. To bardzo wdzięczny materiał do prac rękodzielniczych i wielokrotnie był już wykorzystywany na zajęciach w różnych grupach dziewczęcych. Tym razem są to oczywiście kurczaki i zając wielkanocny. Mogą pełnić funkcję użytkową jako schowek na drobiazgi lub dekoracyjną np. na uczniowską szafkę.

 

Oprac. Izabela Feddek 

Strona 1 z 20