Przedszkole w Filii nr 1

przedszkole 1680x945

W czasie obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dnia 14 maja Filię nr 1 odwiedziła grupa dzieci pięcio- i sześcioletnich z Przedszkola „Pod Łabędziem” z Przechowa. Dla dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której wysłuchały fragmentu książki Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku” pt. „ Jak Wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”.

Następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z ich zainteresowaniami, spędzaniem wolnego czasu i posiadanymi zwierzątkami w domu. Miały okazję obejrzeć książki z różnych dziedzin wiedzy. Dużym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się książki o dzikich zwierzętach i samochodach, szczególnie oglądanych w wymiarze 3D.

Dziewczynki, natomiast, zainteresowały się poradnikami z działu rękodzieła artystycznego tj. dotyczącymi tworzenia biżuterii z koralików, jak również sposobów zaplatania włosów.

Dzieci odbyły również krótką „wycieczkę” po bibliotece, poznając wszystkie jej działy.

Być może wśród odwiedzających znajdą się potencjalni czytelnicy biblioteki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z postaciami czytającymi książki (do pokolorowania w przedszkolu), zakładki do książek i lizaki.

Ta krótka wizyta bardzo się dzieciom podobała i wyraziły chęć szybkiego jej powtórzenia.

Oprac. Izabela Feddek