Zapraszamy do Filii nr 2

Wizyty za jeden uśmiech

F2 na oddziale 1575x1050

Od kwietnia tego roku bibliotekarka odwiedza oddział pediatryczny w Nowym Szpitalu. Wizyty odbywają się codziennie  w godzinach 11-12. Miejscem spotkań jest oddziałowa świetlica. Podczas spotkań zawsze coś czytamy – jeśli są dzieci, które umieją czytać to one czytają, jeśli nie, to czyta bibliotekarka. Kolejnym etapem spotkań są prace plastyczne – rysowanie, kolorowanie, orgiami, zabawy z balonami.

Oprac. Danuta Szot

O Bibliotece

F2

Filia nr 2 mieści się w „Nowym Szpitalu” przy ul. Wojska Polskiego 126. Czynna jest codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00, oprócz sobót i niedziel.

Filia dysponuje wypożyczalnią i małą, ale przytulną czytelnią. Dostępny księgozbiór liczy aktualnie ok. 10.000 woluminów (w tym księgozbiór podręczny). Czytelnicy korzystać mogą też na miejscu z prasy:

• „Gazeta Pomorska”,
  • „Samo zdrowie”
  • „Olivia”,
  • kwartalnika „Pielęgniarstwo XXI wieku”.
  • "Magazyn Pielęgniarki i Położnej"

Filia udostępnia czytelnikom pozycje z zakresu beletrystyki, lektur szkolnych, literatury popularno-naukowej, w tym z dziedziny medycyny.

Książki wypożyczane na zewnątrz. Udostępniana jest również na miejscu literatura popularno-naukowa, mieszcząca się w księgozbiorze podręcznym. Czytelnicy mogą na bieżąco korzystać z nowości wydawniczych, zwłaszcza z literatury pięknej.

Filia gromadzi i udostępnia księgozbiór tak, aby korzystała z niego jak największa grupa użytkowników.

Księgozbiór znajduje się na ogólnie dostępnych i czytelnie opisanych regałach. Szybkie i sprawne wyszukanie potrzebnej pozycji umożliwiają czytelnikom znajdujące się katalogi alfabetyczny i systematyczny oraz kartoteka zagadnieniowa.

W Filii naszej Biblioteki możliwe jest bezpłatne korzystanie z Internetu oraz odpłatne wykonywanie  wydruków  i  kserokopii.

darmowy internet

Oprac. Janina Łyżwa - kierownik Filii nr 2