KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zapraszamy do Filii nr 2

1

Wizyty za jeden uśmiech

F2 na oddziale 1575x1050

Od kwietnia tego roku bibliotekarka odwiedza oddział pediatryczny w Nowym Szpitalu. Wizyty odbywają się codziennie  w godzinach 11-12. Miejscem spotkań jest oddziałowa świetlica. Podczas spotkań zawsze coś czytamy – jeśli są dzieci, które umieją czytać to one czytają, jeśli nie, to czyta bibliotekarka. Kolejnym etapem spotkań są prace plastyczne – rysowanie, kolorowanie, orgiami, zabawy z balonami.

Oprac. Danuta Szot

O Bibliotece

F2

Filia nr 2 mieści się w „Nowym Szpitalu” przy ul. Wojska Polskiego 126. Czynna jest codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00, oprócz sobót i niedziel.

Filia dysponuje wypożyczalnią i małą, ale przytulną czytelnią. Dostępny księgozbiór liczy aktualnie ok. 10.000 woluminów (w tym księgozbiór podręczny). Czytelnicy korzystać mogą też na miejscu z prasy:

 • „Gazeta Pomorska”,
 • „Samo zdrowie”
 • „Olivia”,
 • kwartalnika „Pielęgniarstwo XXI wieku”.
 • "Magazyn Pielęgniarki i Położnej"

Filia udostępnia czytelnikom pozycje z zakresu beletrystyki, lektur szkolnych, literatury popularno-naukowej, w tym z dziedziny medycyny.

Książki wypożyczane na zewnątrz. Udostępniana jest również na miejscu literatura popularno-naukowa, mieszcząca się w księgozbiorze podręcznym. Czytelnicy mogą na bieżąco korzystać z nowości wydawniczych, zwłaszcza z literatury pięknej.

Filia gromadzi i udostępnia księgozbiór tak, aby korzystała z niego jak największa grupa użytkowników.

Księgozbiór znajduje się na ogólnie dostępnych i czytelnie opisanych regałach. Szybkie i sprawne wyszukanie potrzebnej pozycji umożliwiają czytelnikom znajdujące się katalogi alfabetyczny i systematyczny oraz kartoteka zagadnieniowa.

W Filii naszej Biblioteki możliwe jest bezpłatne korzystanie z Internetu oraz odpłatne wykonywanie  wydruków  i  kserokopii.

darmowy internet

Oprac. Janina Łyżwa - kierownik Filii nr 2