A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Bransoletki szyte ściegiem flat spiral w F3

110 591x1050

W Grucznie odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła. Tym razem panie uczyły się szyć igłą na żyłce bransoletki wykorzystując koraliki trzech wielkości. Szczegółowych instrukcji udzielała Pani Danuta, która wcześniej zaznajomiła się z tworzeniem bransoletek czerpiąc inspirację z książki „Twoja biżuteria” Joanny Tołłoczko i Piotra Syndomana. Flat spiral jest koralikowym ściegiem spiralnym płaskim umożliwiającym łącznie koralików różnych kolorów i rozmiarów w celu wyczarowania niepowtarzalnej biżuterii.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Święto kota w F3

29 1680x945

17 lutego obchodzimy Dzień Kota w celu uwrażliwienia ludzi na los tych sympatycznych futrzaków. Z tej też okazji Biblioteka Publiczna w Grucznie gościła przedszkolaki. Dzieci rozpoznawały dzikie koty po charakterystyce przedstawianej przez bibliotekarkę, wśród których znalazły się: lew, tygrys, gepard, pantera, jaguar, puma, ryś, żbik, ocelot. Ponadto była mowa o kotach domowych, rasowych, kocich upodobaniach i pielęgnacji. Czwórka dzieci zmagała się z nawijaniem włóczki na papierowego kota ćwicząc sprawność ruchową oraz rywalizując. Był czas na czytanie bajki o zimie Kici Koci. Dzieci mogły porównać zimowe zabawy kotki ze swoimi własnymi. Na koniec dzieci z wielkim zapałem ozdobiły kociaki z papieru. Bibliotekarka zaprezentowała bardzo wiele książek o kociej tematyce (bajki, wierszyki, popularnonaukowe, plastyczne) z zachętą do ich wypożyczania.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Zajęcia związane z Dniem Babci i Dziadka

F3 dzieci 1680x945

W Grucznie odbyły się dwa spotkania dla dzieci związane z Dniem Babci i Dziadka. Przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę o rodzinie z hasłem: drzewo genealogiczne. Miały okazję poznać albo utrwalić sobie wiele określeń na nazwanie członków rodziny. Dowiedziały się czym jest drzewo genealogiczne, jak wygląda i w jaki sposób można stworzyć własne. Był też czas na zabawę oraz na czytanie opowiadań z książki „Superdziadek” Ireny Landau. Na koniec przedszkolaki wykonały kwiatka dla Babci i Dziadka, a czytelnicy bukiecik kwiatków z krepy.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 59