Haft krzyżykowy w F3

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach warsztatów rękodzielniczych. Uczestniczki tym razem haftowały krzyżykami wielobarwne owoce. Do wyboru były: śliwki, jabłka, czereśnie bogate w kolorystyczne detale. Niewielkie motywy wymagały sporo czasu, dokładności i częstej zmiany nici. Wyszyte owoce mogą stanowić soczyste ozdoby kuchenne.

W wakacje, jak co roku przerwa w spotkaniach bibliotecznych, a od września tworzymy dalej...

Oprac.: Lidia Heinrich-Weiner

Laurki dla Mam w F3

W miniony piątek odbyły się zajęcia dla dzieci związane z Dniem Mamy. W Polsce po raz pierwszy uroczystość Dnia Mamy obchodzono w 1923 roku, czyli 95 lat temu. Nawiązując do zbliżającego się dnia 26 maja uczestnicy zajęć układali wierszyki z rozsypanki. Grali w bingo, co można wykorzystać do wspólnego spędzania czasu z mamą. Dzieci wykonały laurki z koszami pełnymi kwiatów dla swych kochanych Mam.

Oprac.: Lidia Heinrich-Weiner