KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Przedszkolakom o zimie

zima f3 1485x1050

W gruczeńskiej filii odbyły się 2 spotkania dla dzieci z przedszkola o zimie. Dzieci dowiedziały się co charakteryzuje strefę klimatu umiarkowanego, w którym żyjemy, w jaki sposób zmieniają się pory roku oraz co każdą z pór wyróżnia spośród innych.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał inny obrazek i miał za zadanie przyporządkować go do odpowiedniej pory roku, dzieci mówiły którą z pór lubią najbardziej, co w nich jest najfajniejsze. Często upodobanie do konkretnej pory roku łączyły z obchodzonymi urodzinami. Przedszkolaki odgadywały zagadki o różnych porach roku oraz wysłuchały bajki „Zimowe zabawy” Kubusia Puchatka.

Ta zima jest wyjątkowo łagodna, przez brak śniegu dzieci nie mogły się z niej w pełni radować, jak bohaterowie czytanej bajki. Żeby dać im choć tego namiastkę bibliotekarka przygotowała elementy do „ulepienia” bałwanków z papieru.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Spotkanie walentynkowe w F3

walentynki f3 1485x1050

W gruczeńskiej filii odbyło się spotkanie walentynkowe dla dzieci i młodzieży. Na wstępie bibliotekarka wspomniała o legendach związanych z Walentym oraz o tym, kogo w tym dniu można obdarować drobnym gestem czy upominkiem wyrażającym sympatię…

Uczestnicy spotkania łączyli powiedzenia o sercu z ich opisem, np. słuchaj głosu serca – rób to, co czujesz!, mieć do czegoś serce – to znaczy bardzo coś lubić, robić z miłością, zapałem, ze szczerą chęcią, mieć serce z kamienia – to znaczy być egoistą, nieżyczliwym, nieszczerym, odmawiającym pomocy innym… Następnie wszyscy szacowali ilość serduszek wyciętych przez bibliotekarkę, Amelce udało się dokładnie odgadnąć,  że było ich 41. Dodatkowo uczestnicy brali udział w zabawie ze strzałą Amora. Na zakończenie spotkania wykonano parę ptaszków na gałązce obramowanych serduszkiem – estetyczna ozdoba lub upominek dla bliskiej osoby.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Kodowanie dla dzieci w Grucznie

kodwanie 1312x1050

Pod koniec ferii w gruczeńskiej filii odbyło się spotkanie dla dzieci poświęcone kodowaniu. Pani Magda z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu wyjaśniła uczestnikom czym jest kodowanie wykorzystując instrukcję smarowania kanapki dżemem. Dzieci wymieniały urządzenia, jakie zawierają programy skrupulatnie przygotowane przez programistów. Dla zrozumienia czym jest kodowanie układały wieżę z kubków według instrukcji podanej przez bibliotekarza oraz pisały kod do wieży stworzonej przez prowadzących. Uczestnicy wspólnie ułożyli dużą ilustrację z bałwanem oczywiście według podanego kodu.

Następnie Pani Magda wyjaśniła dzieciom zasady gry edukacyjnej Scottie Go! łączącej zabawę z nauką podstaw kodowania. Uczestnicy chętnie grali tworząc coraz bardziej skomplikowane kody. Na koniec Pani Magda zaprezentowała roboty photon dając dzieciom swobodę w samodzielnym ustawianiu komend dotyczących poruszania się, wydawania dźwięków czy zmiany koloru oczu tudzież czułek. Dzieciom bardzo podobało się zapoznawanie z możliwościami jakie daje zabawa w kodowanie. Dziękuję Pani Magdzie za przyjazd do Gruczna oraz przeprowadzenie interesującego spotkania dla dzieci.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 68