A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

2017 ROKIEM RZEKI WISŁY W F 3

63 1680x945

W Grucznie odbyło się spotkanie dla sześcioletnich dzieci z przedszkola. Na wstępie ułożyliśmy hasło będące tematem przewodnim: 2017 ROKIEM RZEKI WISŁY. Pierwszy raz w naszej historii pojęcie geograficzne ma swój rok, a nie jak zwykle osoba albo wydarzenie. Ten rok obfitował w wiele atrakcji związanych z naszą największą rzeką: spływy kajakowe, liczne konkursy, rejsy, pokaz dawnych łodzi flisackich oraz rybackich, warsztaty szkutnictwa, wykłady, wystawy, konferencje, a na zakończenie – 6 grudnia we Włocławku morsy mają przepłynąć Wisłę oczywiście pod czujnym okiem służb ratunkowych i mundurowych.

Dzieci poznały dawne łodzie służące do transportu drewna, soli, zboża, zwierząt: szkuty, baty, galary, komięgi, dubasy oraz rybackie lejtaki i nieszawki. Obecnie transport drogą rzeczną wymaga ożywienia i regulacji Wisły, a także jej dobrego oznakowania. Przedszkolaki oglądały zdjęcia wielkich sumów wyłowionych z Wisły, bo wędkarstwo kwitnie.

Uczestnicy spotkania wysłuchali baśni „O rybaku i rybce”, po czym wykonali własne złote rybki z papieru. O Wiśle można by mówić godzinami, temat rzeka… Pewne jest, że każdy się przy niej zatrzyma, zaduma, popodziwia… hydrolog będzie badał jakość wód, ornitolog obserwował ptaki, artysta czerpał inspirację do pisania czy malowania, wędkarz szukał miejsca do połowu, sportowiec ruszy kajakiem, a Ty?

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Dzień Pluszowego Misia w F 3

F3 5 1680x945

W Grucznie odbyło się spotkanie dla dzieci związane z Dniem Pluszowego Misia. Pierwszego pluszaka uszyto w 1902 roku, więc misiowe maskotki łączą pokolenia. Czytelnicy F 3 mogli zmierzyć się ze swymi zdolnościami zapamiętywania misiowych przysmaków oraz wcielić w śpiącego niedźwiadka podczas zabawy. Ponadto uczestnicy spotkania malowali rozmaite Misie na wystawkę biblioteczną, zaś dla siebie ozdabiali pojemniki na drobiazgi wykonane z folii piankowej do kreatywnych prac.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Moda w bibliotece…

44 1680x945

W Grucznie odbyło się spotkanie dla dzieci poświęcone modzie. Moda kojarzy nam się głównie z szybko zmieniającym się w czasie sposobem ubierania i prezentowania się. Poza ubiorem i wyglądem moda może dotyczyć także tańca, muzyki, obyczajów czy też literatury. Nasze spotkanie skupiło się na modzie związanej ze strojami dawnymi i współczesnymi. Dzieci rozwiązały szyfrówkę, obejrzały ciekawostki modowe w książkach, wykonały kolaże o modzie na gazetkę biblioteczną, a na koniec z pomocą bibliotekarza każdy zrobił chwosta – ponownie wracają do łask…

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 57