A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Owocowe wakacje w Grucznie

Owoce w F3 1680x945

W Filii nr 3 odbyły się 4 owocowe spotkania dla dzieci. Warto promować zdrowy styl życia, a jednym z jego elementów jest spożywanie owoców jako alternatywa dla słodyczy.

Na zajęciach dzieci wykonywały rozmaite zadania i uczestniczyły w zabawach: tworzyły owocowy alfabet, rozwiązywały rebusy, zagadki, wymyślały owocowe rymowanki, nazywały egzotyczne owoce, grały w owocowe bingo, sałatkę owocową czy ruletkę z

cukierkami…

Efektami działań plastycznych i manualnych są: szyte podkładki pod kubek, ananasowe obrazki ozdobione ramką z zapałek, przybornik na biurko oklejony sznurkiem naturalnym oraz filcowe owoce…

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

O Wilku, który podróżował po świecie

 

Zajęcia z dziećmi 1680x945

Filia nr 3 po raz ostatni w tym roku szkolnym gościła 2 grupy dzieci z pobliskiego przedszkola. Zbliżają się wakacje, a więc czas odpoczynku, wycieczek, podróży.. Dzieci dowiedziały się co to są atrakcje turystyczne, a następnie przydzielały odpowiednie do jednej z trzech kategorii: stworzone przez człowieka, przyrodę lub atrakcje turystyczne stworzone przez człowieka i naturę. Dzieci wymieniały z jakich źródeł można poznawać świat lub planować wycieczki, dodatkowo oglądały fotografie z gazet, zdjęcia oraz pocztówki. Wysłuchały bajki „O Wilku, który podróżował po świecie” Orianne Lallemand. Później przedszkolaki łączyły państwa lub miasta z atrakcjami turystycznymi zwiedzanymi przez Wilczka. Na koniec wszyscy zrobili zakładki, aby wykorzystać do czytania grubych książek podczas wakacji. Bibliotekarka otrzymała piękną różę od Pani Karoliny, Pani Doroty i dzieci w podzięce za kolejny rok współpracy..

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Piknik rękodzielniczy przy Starym Młynie w Grucznie

Piknik przy młynie 1680x945

Dla odmiany warsztaty rękodzielnicze w Grucznie po raz pierwszy odbyły się w plenerze. Mimo ostatnich wahań atmosferycznych pogoda dopisała i nie przepędził nas deszcz. Uczestniczki kreatywnych spotkań wspólnie wybrały się na piknik przy Starym Młynie. Nie obeszło się bez działań twórczych. Panie szyły haftem krzyżykowym wiśnie, które mogą stanowić ozdobę na dekielek od dżemu, soku czy nalewki.. Świetny pomysł na prezent lub ozdobę swej kuchni. Bardzo komfortowo dziergało się igiełką przy naturalnym świetle, śpiewie ptaków i soczystej zieleni wokół. Zwieńczeniem pikniku było pieczenie kiełbasek na ognisku, ponieważ takie najlepiej smakują. Jak co roku mamy przerwę wakacyjną, a od września warsztatów ciąg dalszy..

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 55