KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Przedszkolakom o wigilijnym stole w F3

f3 przed swieta

W Grucznie odbyły się 2 spotkania dla dzieci czteroletnich i sześcioletnich z Przedszkola nr 11. Były one poświęcone tradycjom związanym z przygotowaniem stołu na Wigilię. Raz do roku nasze stoły wyglądają wyjątkowo, a i stawiamy na nich niepowtarzalne dania świąteczne. Dzieci otrzymały po jednym rekwizycie, który kolejno kładły na stół świąteczny albo drugi – nie związany z Bożym Narodzeniem. Dowiedziały się, że dodatki na stół powinny mieć jedną z pożądanych świątecznych barw: czerwoną, ciemną zieleń, złotą albo srebrną. Była mowa o symbolice opłatka, grochu, kapusty, grzybów, jabłka czy orzechów. Dzieci czteroletnie wysłuchały bajki z „Mojej pierwszej książki na ŚWIĘTA”, zaś starsze opowieści Zofii Staneckiej pod tytułem „Basia i Boże Narodzenie”.

Pod koniec spotkań przedszkolaki ozdobiły białe gwiazdeczki – drobny upominek mogący służyć jako dekoracja stołu świątecznego czy zawieszka na choinkę. Młodsze dzieci gwiazdki pokolorowały, zaś sześciolatki ponaklejały kolorowe kółeczka. Spotkania zakończyły się wzajemnymi życzeniami i wymianą kart świątecznych.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

100 lat Niepodległej Polski w F3

f3 niepodlegla 1400x1050

Filia w Grucznie gościła uczniów klasy III z wychowawcą Panią Katarzyną na spotkaniu o Polsce. Uczestnicy spotkania wspólnie rozwiązali krzyżówkę otrzymując hasło będące tematem spotkania: 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI. Bibliotekarka przybliżyła skróconą historię Polski od jej początków, aż po dzień dzisiejszy z uwzględnieniem obecnych granic Polski, jej podziału na województwa, miasta, wsie oraz z najważniejszymi przedstawicielami kraju: prezydent, premier. Uczniowie losowali karteczki, a następnie czytali jakie akcje są podejmowane w całej Polsce z okazji setnego jubileuszu odzyskania przez nasz kraj wolności. Była mowa o polskich symbolach narodowych, które wyróżniają nas na tle innych narodów.

Bibliotekarka zaprezentowała 2 medale wybite na ten jubileusz przez Mennicę Polską przedstawiające Ignacego Jana Paderewskiego oraz Józefa Piłsudskiego. Goście otrzymali zakładki z akcentami biało-czerwonymi, a dodatkowo narysowali własne medale z papieru i wypełnili nimi zakładki.

Z okazji tak wielkiej uroczystości naszego narodu pamiętajmy słowa Józefa Piłsudskiego:

„Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze,…

niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym”.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Pięciolatkom o TOLERANCJI w Grucznie

f3otolerancji 1400x1050

W gruczeńskiej filii odbyło się spotkanie dla pięciolatków z Przedszkola nr 11 o tolerancji. Zadanie z kwiatkiem (płatki – podobieństwa, środek – różnice) miało pokazać, że już  w grupie dzieci posiadają różne upodobnia dotyczące ulubionego koloru, potrawy, zwierzątka domowego czy bajki. Dodatkowo rozmaite wycinki z gazet zobrazowały różnice w wyglądzie między ludźmi, np. niepełnosprawność, kolor skóry czy włosów, tatuaże, irokez, wąsy, broda… Bibliotekarka starała się uświadomić przedszkolakom, jak wiele cech, marzeń, upodobań nas różni, jednocześnie wskazała wiele, z tych które nas łączą. Rozważania te były punktem wyjścia do zdefiniowania pojęcia tolerancji oraz pokazania przejawów nietolerancji. Dodatkowo bibliotekarka przytoczyła kilka sytuacji z codziennego życia. Jeśli sytuacja dotyczyła tolerancji dzieci klaskały w dłonie, zaś gdy traktowała o nietolerancji przedszkolaki tupały nogami na znak sprzeciwu: stop dla nietolerancji.

Dzieci wysłuchały bajki o kolorowym słoniku Elmerze Davida McKee jako dobry przykład akceptacji odmienności, a nawet więcej wzajemnej pomocy i wsparcia, aż po przyjaźń. Ostatnim punktem spotkania było pokolorowanie przez uczestników słoników w kratkę stanowiących symbol tolerancji. Pozostaje mieć nadzieję, że biblioteczne działania przyczynią się do kształtowania młodego, świadomego i tolerancyjnego społeczeństwa żyjącego w świecie, w którym z akceptowaniem tego co inne bywa różnie. Całe spotkanie nawiązywało do dnia 16 listopada, kiedy to po raz 24 będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz do projektu realizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Świeciu.

 

  Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner 

Strona 1 z 66

 

 

 

Użytkowników:
378
Artykułów:
2464
Odsłon artykułów:
2274464