A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Dzieciom o zwyczajach wielkanocnych w F3

W Grucznie odbyły się 2 spotkania dla dzieci dotyczące zwyczajów wielkanocnych. W pierwszym uczestniczyły dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 11 wraz z Paniami Sabinami, a drugie spotkanie zorganizowano dla czytelników.  Bibliotekarka opowiedziała o symbolice jajek, o różnych rodzajach pisanek ze szczególnym uwzględnieniem tych wykonanych techniką batiku i rytowniczą. Była mowa o zabawach z pisankami, wróżono sobie z kolorowych kraszanek przyszłość. Przedszkolaki wysłuchały bajki Barbary Sudoł „Kłopoty zajączka”.

W części plastycznej przedszkolaki ozdabiały plasteliną jajka papierowe, zaś czytelnicy wykonywali wianuszki z kolorowymi pisankami, piórkami i kokardkami. Oczywiście na koniec nie obyło się bez życzeń. W przygotowaniu do zajęć i w ich realizacji wykorzystano książki traktujące o zwyczajach wielkanocnych. Warto po nie sięgać, aby nasze tradycje ocalić od zapomnienia…

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Teatrzyk pacynkowy w F3

 

W Grucznie odbyło się bajkowe spotkanie dla dzieci pięcioletnich z Przedszkola nr 11. Przedszkolaki wykonały różnobarwne drzewka tworząc wspólny las potrzebny do odegrania bajki „Czerwony Kapturek”. Inne rekwizyty oraz pacynki przygotowała bibliotekarka. Pięcioro dzieci wylosowało karteczki z postaciami: Czerwonego Kapturka, mamy, babci, drwala i wilka. Pozostali goście byli widzami, zaś rola narratora opowiadającego bajkę przypadła bibliotekarce.  Dzieci z pacynkami starały się odgrywać swe role najlepiej jak potrafią, pozostali mali widzowie oglądali teatrzyk z wielką uwagą.

Dodatkowo dzieci miały okazję sprawdzić swą pamięć zapamiętując różne smakołyki i nie tylko z koszyczka dla babci oraz na koniec były bajkowe zagadki.

Oprac. Lidia Heinrich-Weiner

Warsztaty wielkanocne w Grucznie

 

W Grucznie odbyło się kolejne spotkanie w ramach warsztatów rękodzielniczych. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, pora czynić doń przygotowania. Panie zabrały się za zrobienie kurczaczków z pisanki i kuli styropianowej oklejanej śliską włóczką. Przydały się czerwone, kreatywne druciki, ruchome oczka, koraliki oraz kolorowe piórka. W działaniach pomogły instrukcje z ubiegłorocznej „Weny” oraz drobne wskazówki bibliotekarki. Gotowe kurczaki można wykorzystać do rozmaitych dekoracji…

Oprac. Lidia Heinrich-Weiner

Strona 1 z 60