Święto kota w F3

29 1680x945

17 lutego obchodzimy Dzień Kota w celu uwrażliwienia ludzi na los tych sympatycznych futrzaków. Z tej też okazji Biblioteka Publiczna w Grucznie gościła przedszkolaki. Dzieci rozpoznawały dzikie koty po charakterystyce przedstawianej przez bibliotekarkę, wśród których znalazły się: lew, tygrys, gepard, pantera, jaguar, puma, ryś, żbik, ocelot. Ponadto była mowa o kotach domowych, rasowych, kocich upodobaniach i pielęgnacji. Czwórka dzieci zmagała się z nawijaniem włóczki na papierowego kota ćwicząc sprawność ruchową oraz rywalizując. Był czas na czytanie bajki o zimie Kici Koci. Dzieci mogły porównać zimowe zabawy kotki ze swoimi własnymi. Na koniec dzieci z wielkim zapałem ozdobiły kociaki z papieru. Bibliotekarka zaprezentowała bardzo wiele książek o kociej tematyce (bajki, wierszyki, popularnonaukowe, plastyczne) z zachętą do ich wypożyczania.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner