Piknik dla dzieci na dobry początek wakacji przy Starym Młynie w Grucznie

Filia nr 3 zorganizowała piknik dla dzieci przy Starym Młynie w Grucznie. W pierwszy wakacyjny poniedziałek zgromadziło się 19 dzieci, by aktywnie przywitać wakacje. Na początku przeprowadzono kilka zabaw integracyjnych w celu poznania imion wszystkich uczestników pikniku. Następnie było sporo emocji podczas konkurencji sportowych. Nie obyło się bez skakania w workach, biegania z książką, szyszką na łyżce, na czworakach, poprzez rzuty samolotami i dyskami do celu, po zapamiętywanie postaci bajkowych. W przerwie dzieci posiliły się pyszną gruczeńską drożdżówką z masłem. Kiedy przyszedł czas na ognisko zaczął padać deszcz i trzeba było kilku podejść, by w końcu udało się upiec kiełbaski.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy wraz z nagrodami za udział w konkurencjach sportowych wyłaniając grupę dzieci z miejscem III, II i I. Dodatkowo bibliotekarka nagrodziła dwie najaktywniejsze czytelniczki: w młodszej grupie wiekowej Antosię, a w starszej Julię.

Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji pikniku Pani Ani, Joannie i Agnieszce oraz nastolatkom Patrycji i Marcie. Pogoda nie pozwoliła nam usiąść na kocach wprowadzając piknikowy klimat. Na szczęście w pobliżu Młyna mogliśmy skryć się pod ogromnym parasolem i cieszyć wspólnymi zabawami.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Użytkowników: