A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zajęcia dla dzieci z elementami arteterapii w F3

W gruczeńskiej filii odbyły się 4 spotkania dla dzieci z elementami arteterapii. Każdy czwartek poświęcony był innej tematyce: integracji, życiu podwodnemu, emocjom i bajkom. Zajęciom towarzyszyły zabawy i zadania z elementami arteterapii, aby uczestnicy mogli pozytywnie spędzić czas wnikając we własne „ja” oraz doskonalić relacje z otoczeniem. Dodatkowo prowadzone były zabawy sprawnościowe dla wzbudzenia ducha rywalizacji. Każde spotkanie kończyły prace plastyczne, kolejno: spryskiwanie wzorów farbami akrylowymi dla uzyskania efektu łąki, złote rybki wykonane przy użyciu stempli z ziemniaka, drewniane serca ozdabiane techniką decoupage oraz kwiaty z papieru.

Zajęcia umożliwiły dzieciom poznanie różnic między ludźmi (co lubią robić w wolnym czasie, w czym są dobrzy, jaką mają pasję, ulubione zwierzęta, potrawy) uświadomienie swych marzeń, uzmysłowienie im co dla nich jest szczęściem, stworzenie przepisu na dobry humor, pracę nad emocjami z wykorzystaniem kostki emocji, wcielenie się w ulubioną postać z bajki... Wszystkie te czynniki wpływają na rozwój dzieci jednocześnie ułatwiają nawiązywanie i podtrzymanie pozytywnym kontaktów interpersonalnych.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner

Komentarzy (0)

Cancel or