O psim życiu z przedszkolakami

DSC00936 1400x1050

DSC00938 1400x1050

Bibliotekarka z filii nr 3 w Grucznie odwiedziła dzieci sześcioletnie w Przedszkolu nr 11, w oddziale mieszczącym się przy szkole podstawowej. Spotkanie dotyczyło Światowego Dnia Psa, który będziemy obchodzić 1 lipca.

Otóż data tego święta nie jest przypadkowa, to początek wakacji, czas, kiedy wiele ludzi pozbywa się swych czworonogów, bo są im niewygodne. Święto psa ma zwrócić uwagę ludzi na psi los i uwrażliwić na wyrządzane im krzywdy.

Przedszkolaki poznały niektóre rasy psów, dowiedziały się jaki wiele dobrego ludziom daje posiadanie psa. Mówiły co należy robić względem tych czworonogów, a czego nie można wobec nich czynić. Była zabawa z papierowymi kosteczkami w prawdę i fałsz, czytanie bajki o Reksiu, opowiadanie o swych psach. Bibliotekarka przedstawiła kodeks zachowań w sytuacji spotkania się z zagrożeniem ze strony psa, zademonstrowała pozycję „żółwia”. Na koniec dzieci pokolorowały i posklejały pieski z papieru. Oczywiście bibliotekarka zaprezentowała szereg książek dotyczących ras czy pielęgnacji psiaków oraz tych z bajkami.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weiner