Muzycznie w Grucznie

resized 1575x1050

Muzycznie w filii nr 3

W miniony piątek podczas Bluesa na Świecie w gruczeńskiej filii odbyło się muzyczne spotkanie dla dzieci. Wprowadzenie było swobodną rozmową o tym , czym dla dzieci jest muzyka, jakie są gatunki, które są ich ulubionymi. Bibliotekarka przedstawiła z książki „Muzyka dla małolatów” pierwsze instrumenty muzyczne wykonane z kopyt renifera, kości niedźwiedzia, muszli, skorupy żółwia czy drewna. Przygotowała prezentację instrumentów muzycznych, by uczestnicy spotkania mogli się sprawdzić czy znają ich nazwy, np. puzon, waltornia, kontrabas, obój, … Był też czas na muzyczne zabawy w dyrygenta, ksylofon z butelek czy rozpoznawanie wystukiwanych rytmów. Na koniec bibliotekarka pokazała zrobione przez nią instrumenty muzyczne z recyklingu i każdy wykonał jeden własny.

Słowa Konfucjusza sprzed 2500 lat nie tracą na aktualności: „Muzyka daje ten rodzaj przyjemności, bez którego ludzka natura nie może się obyć”.

Opracowała: Lidia Heinrich-Weine