KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Szydełkowe lampiony w bibliotece w Czaplach

szydelk marzec

Na dwóch kolejnych spotkaniach 1 marca i 21 marca postanowiliśmy zrobić lampiony ze słoiczków. Pod czujnym okiem pani Doroty dziergaliśmy na szydełku ozdobne koszulki na  słoiki, które mogą być o różnych kształtach i wielkości.

Każdy wybrał sobie dowolny wzór. Piękny i wyjątkowy lampion wykonany ze słoika obleczonego szydełkową koronką wygląda efektownie.

W ten sposób słoik ma drugie życie, wygląda oryginalnie, tworzy nastrojowy klimat. Świetnie będzie wyglądać kilka słoiczków o różnych kształtach, mogą tez służyć jako wazonik, zależy od wyobraźni i pomysłowości.

Za naukę i wskazówki dziękujemy pani Dorocie Lipkowskiej.

Oprac. Elżbieta Łucka

Gzuby w bibliotece w Czaplach

gzuby f4 1680x1008

We wtorek 12 lutego bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 3 z wych. Karoliną Ratkowską. Zajęcia były związane z obchodzonymi Dniami Kociewia. Celem była rozwijanie zainteresowań oraz krzewienia tradycji i zwyczajów Kociewia.

Mówiliśmy o pierwszych mieszkańcach, odkrytych śladach pobytu ludzi na Kociewiu sięgające epoki kamiennej, znalezionych narzędziach, naczyń glinianych, oraz o pochodzeniu nazwy regionu.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego regionu, omówiły znaczenie herbu, czym charakteryzuje się ubiór kociewski, haft kociewski…

Ponieważ były w bibliotece, zapoznały się z literaturą o Kociewiu: Wybór gawęd i widowisk w gwarze kociewskiej, Legendy kociewskie, Baśniowe Kociewie, Legendy z Kociewia i Borów Tucholskich. Korzystały ze słownika kociewskiego.

Pani Karolina pięknie przeczytała wiersz w gwarze kociewskiej z „Elementarza gwary kociewskiej”

Na zakończenie uczniowie przeczytali legendę dotyczącą Świecia - „Obraz, który Wisłą przypłynął”.

Oprac. Elżbieta Łucka

27 finał WOŚP w Czaplach – Biblioteka grała bez focha!

WOSP19 1680x945

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku po raz piąty graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu przy współudziale Sołectwa Czaple i Szkoły Podstawowej.

Impreza rozpoczęła się kąpielą Morsów w jeziorze, których nie wystraszyła fatalna pogoda (padało, wiało). Dalej graliśmy w świetlicy, program był bogaty. Występy dzieci ze szkoły podstawowej w Czaplach, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów.

Oj, działo się! Świetny pokaz karate Kyokushin w wykonaniu dzieci i p. Adama Poćwiardowskiego, zumba, turniej rodzinny, aukcja stolikowa książek, rękodzieła, smakowitości…

Można było skorzystać z porady dietetyka, zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru u pielęgniarki p. Joli Cichockiej. Było też stanowisko kosmetyczne i masażu. Chętni mogli rozegrać partyjkę szachów z p. A. Leśniakiem.

Nie zapomniano o dzieciach, które miały zajęcia w kąciku artystycznym i zabawowym. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się wielka licytacja i loteria fantowa. Ależ były emocje! Muzyki nie mogło zabraknąć, grał zespół Matta.

Nieodłączną każdego finału akcji jest światełko do nieba, przy sygnale strażaków z OSP Dziki zakończyliśmy 27. Finał WOŚP!

Darczyńców było wielu, oferta  bogata od firm i osób prywatnych. Jak zwykle można było liczyć na dobre serca, ale najważniejsze, że możemy wspólnie zrobić coś dobrego.

Zebraliśmy 5601,71 zł!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 27. Finału w Czaplach i wzięli w nim udział!

 

GALERIA ZDJĘĆ >TUTAJ<

Oprac. Elżbieta Łucka

Strona 1 z 36