KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Jesienne spotkanie dzieci w bibliotece w Czaplach

jezienf4

W środę 17 października dzieci z klasy pierwszej wraz ze swoją panią Sylwią Różańską odwiedziły bibliotekę. Tematem zajęć była jesień. Jest to jedna z piękniejszych pór roku, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca.

Po rozmowie na temat jesieni dzieci wysłuchały wierszy o jesieni znanych poetów – „Przyszła jesień do ogródka” L. Wiszniewski, „Pani jesień” Z. Dąbrowska, „Zbieramy kasztany” W. Broniewski, „Bukieciki” L. Krzemieniecka, „A to kapelusz” H. Ożogowska, „Jesienne liście” E. Szelburg-Zarembina…

Następnie dzieci odgadywały zagadki o tematyce jesiennej, oglądały książeczki dla dzieci, śpiewały piosenki „Idzie jesień” i „Jesienne cza cza”

Na koniec spotkania ułożyły kompozycję z liści – Pani Jesień.

 

Dziękuję za odwiedziny w bibliotece uczniom i wychowawczyni.

Oprac. Elżbieta Łucka

Nagrody za czytelnictwo rozdane w filii nr 4

Jednym ze sposobów promowania czytelnictwa jest konkurs czytelniczy dla uczniów trwający co roku od września do maja. Celem jest rozbudzenie pasji czytania i zachęcenie do odwiedzania biblioteki.

W czwartek 21 czerwca odbyło się podsumowanie  konkursu na szkolnym apelu w SP w Czaplach, ponieważ filia nr 4 współpracuje w wielu działaniach z biblioteką szkolną.

Za systematyczne i aktywne czytelnictwo wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu. Nagrodzonym gratuluję i życzę rozwijania pasji do książek.

Wszystkim uczniom życzę wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku.

W wakacje zakochaj się w książce! Zapraszam do biblioteki.  

Oprac. Elżbieta Łucka

Noc Podróżnika w Czaplach

Noc Bibliotek za nami. Biblioteka w Czaplach (filia MBP w Świeciu) i biblioteka szkolna SP w Czaplach w ramach współpracy razem zorganizowały wieczorno-nocną imprezę.

Ten niekonwencjonalny sposób promowania biblioteki i czytelnictwa cieszy się zainteresowaniem. W Nocy uczestniczyło 20 uczniów. Impreza rozpoczęła się w sobotę 9 czerwca o godz. 19-ej i trwała do rana 7,30 w niedzielę.

Po przedstawieniu się i zabawach integracyjnych wyruszyliśmy na podchody zakończone ogniskiem nad jeziorem, pieczeniem kiełbasek, zabawach..

Tegoroczna Noc upłynęła pod hasłem „Noc Podróżnika” na którą została zaproszona podróżniczka p. Jolanta Kufel. Ciekawie opowiedziała o swojej podróży po Japonii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek i oglądały zdjęcia. Wiele radości sprawiły ćwiczenia w posługiwaniu się pałeczkami. Dzieci uświadomiły sobie, jaki świat jest różnorodny i ciekawy. Warto znać swój kraj i poznawać inne kraje. Dziękujemy p. Jolancie!

Tej nocy nie zabrakło gier i zabaw m.in. koło fortuny, geograficzne zagadki (miasta Polski i Europy), gry planszowe, „Wygibajtus podróżnika”,   wystawa książek dla podróżnika, zajęcia plastyczne dla chętnych „Podróż moich marzeń” Po projekcji filmu kto chciał, to zasnął, a najwytrzymalsi  dotrwali prawie do rana. Kiedy w końcu zasnęli, była pobudka J

Dziękujemy wolontariuszce Klaudii Rogalskiej za pomoc w organizacji Nocy.

Oprac. Elżbieta Łucka

Strona 1 z 34