Porcja nowości w Czaplach

nowości1

Literatura dla dorosłych

Fryczkowska A. Żony jednego męża

Najnowsza książka laureatki Róży Gali za Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki). Powieść obyczajowa, która trzyma w napięciu jak najlepszy kryminał. W domu z ogródkiem żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze druga ona, druga żona. A może pierwsza? Dwie kobiety i mężczyzna. Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są matkami jego dzieci.

Fryczkowska A. Sześć kobiet w śniegu

Kilka samotnych kobiet w domu na odludziu. Bawią się nie najgorzej, choć wkrótce śnieżyca odcina je od świata. I nagle jedna z nich zostaje zamordowana. W sytuacji ostatecznej w bohaterkach budzą się głęboko skrywane urazy. Sześć podejrzanych, mnóstwo butelek wina, a policja ciągle daleko. Tej nocy są zdane tylko na siebie, więc same będą musiały poprowadzić śledztwo.

Czytaj więcej: Porcja nowości w Czaplach

Nagrody dla aktywnych czytelników w filii w Czaplach

Nagrody czytelnicze1

W piątek 23 czerwca na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Czaplach został podsumowany konkurs czytelniczy dla uczniów, który jak co roku trwa od września do maja.

Za systematyczne i aktywne czytelnictwo wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu. Nagrodzonym gratuluję!

Wszystkim uczniom życzę słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji!

Polecam wakacje z książką. Zaczytanych wakacji!

Oprac. Elżbieta Łucka

Magiczna noc w bibliotece w Czaplach

noc bibliotek czaple 1680x945

Noc Bibliotek już za nami. Hasło tegorocznej akcji „Czytanie Porusza” Spędzenie nocy w bibliotece cieszy się wielkim zainteresowaniem, jest organizowana już po raz szósty.

W tym roku biblioteka w Czaplach (filia MBP w Świeciu) i biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Czaplach połączyły siły i zorganizowały Noc Bibliotek wspólnie. Zajęcia przygotowały Elżbieta Łucka i Joanna Kujawska.

Biblioteka w nocy z 2 na 3 czerwca tętniła gwarem i zabawą. Rozpoczęliśmy o godz.1900 Pogoda dopisała, dlatego po powitaniu i zapoznaniu się z programem bawiliśmy się na dworze. Po zabawach integracyjnych wyruszyliśmy na podchody. Uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania, szukali ukrytych listów, znajdowali niespodzianki. Trasa podchodów kończyła się nad jeziorem, gdzie czekało na nas ognisko przygotowane przez p. Sylwka Rosińskiego. Wesoło spędziliśmy czas na zabawach, pieczeniu kiełbasek.

Dalsza część wieczoru upłynęła ciekawie. Były gry, zabawy, zagadki literackie, magiczna opowieść do której dzieci przygotowały podkład dźwiękowy, projekcja filmu, wspólne układanie magicznej opowieści.

Nasze spotkanie zakończyło się o 730  w sobotę rano, kiedy rodzice przybyli po swoje dzieci.

Dziękuję za pomoc w organizacji imprezy wolontariuszce Klaudii Rogalskiej i p. Sylwkowi Rosińskiemu.

Oprac. Elżbieta Łucka