KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Lekcja biblioteczna w filii w Czaplach

Lekcja kolaż 1575x1050

Poznajemy wojenną historię Asiuni  w bibliotece w Czaplach

We wtorek 3 września bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 2 z wychowawczynią p. Sylwią Różańską. Lekcja biblioteczna miała na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniem II wojny światowej.

Podczas zajęć czytaliśmy książkę „Asiunia” Joanny Papuzińskiej.

Jest to historia małej dziewczynki, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Joanna Papuzińska ukazuje w swej książce wojnę widzianą oczami małego dziecka, właściwie swoimi oczami, ponieważ dobrze te czasy pamięta, a Asiunia nie kto inny, tylko sama autorka.

Uczniowie podzielili się wrażeniami na temat treści książki, rozmawialiśmy o wojnie, czy łatwo było być dzieckiem podczas wojny. Doceniliśmy to, że żyjemy w czasach pokoju.

 

To wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych czytelników.

 

Kreatywne wyzwanie w Filii nr 4

kolaż 1575x1050

Kreatywne wyzwanie w Filii nr 4

Podczas wakacji spotkaliśmy się ponownie 27 i 28 sierpnia aby kontynuować przygodę z szydełkowaniem. Podstawy szydełkowanie już poznaliśmy, tym razem czekało nas trudniejsze wyzwanie. Postanowiliśmy wykonać torby ze sznurka bawełnianego. Wskazówek udzielała nam pani Dorota Lipkowska i czuwała nad wykonaniem.

Udało nam się wydziergać pierwsze torby. Jak widać są pakowne, wygodne do noszenia, dzięki długim uchwytom można je nosić na ramieniu. Można ozdobić je według swojego uznania.

Miłośnicy szydełkowania w filii w Czapalch

szydełkowanie2 1575x1050

Miłośnicy szydełkowania w bibliotece w Czaplach

Miłośnicy szydełkowania spotkali się po raz kolejny na warsztatach prowadzonych przez p. Dorotę Lipkowską. Tym razem na zajęciach 5 i 13 czerwca doskonaliliśmy umiejętności zdobyte wcześniej.

Czytaj więcej: Miłośnicy szydełkowania w filii w Czapalch

Strona 1 z 39