Zdobycie Kilimandżaro

Spotkanie autorskie 1680x945

W piątek 24 listopada w bibliotece w Czaplach odbyło się spotkanie z Gabrysią Sulecką, uczestniczką wyprawy na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro (5895m npm.). Wyjazd ten był prezentem od najbliższych z okazji 60 urodzin.

P. Gabrysia opowiedziała o przygotowaniach, na które nie miała zbyt wiele czasu. Na szczęście nie musiała martwić się o kondycję, gdyż uprawia nordic walking odnosząc spore sukcesy w zawodach, a wędrówki po górach są jej wielką pasją.

Ciekawa prelekcja była wzbogacona zdjęciami i filmami. Podróżniczka opowiadała o przygotowaniach, locie z Warszawy przez Dubaj do Nairobi, wizycie w wiosce plemienia Czaga, spacerze do wodospadu Materuni i oczywiście o samym zdobywaniu Kilimandżaro, które jest sporym wyzwaniem nawet dla młodych ludzi.

Na szczycie nie mogło zabraknąć flagi Świecia, co widać było na zdjęciach.

P. Gabrysia podkreśliła, że wiele lat była mieszkanką Czapel i cieszy się, że właśnie tu mogła opowiadać o swojej wyprawie.

Świetnie, że podzieliła się wrażeniami z podróży w bibliotece w Czaplach. Jak widać warto marzyć, nie ma rzeczy niemożliwych.

Oprac. Elżbieta Łucka

Użytkowników: