KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Lekcja biblioteczna o wynalazkach w filii nr 4

W czwartek 12 kwietnia dzieci z klasy 3 przyszły do biblioteki z wychowawczynią Sylwią Różańską. Tematem lekcji bibliotecznej były wynalazki, które zmieniły swiat.

Po wysłuchaniu opowiadania pt. „Tak zwane dobrodziejstwa techniki” rozmawialiśmy o wynalazkach, wspólnie utworzyliśmy definicję wynalazku.

Uczniowie zapoznali się z ciekawymi historiami związanymi z wynalazkami: termometr, zamek do drzwi, rower, winda, tunel, antybiotyki, mikroskop, igła, telefon, radio, telewizja…

Porównywali jak żyli ludzie dawniej i obecnie, Dowiedziały się, że dawniej ludzie musieli wykonywać wiele prac przy pomocy własnych rąk, pomocy zwierząt, wiatru lub wody. Każdy wybrał jeden wynalazek, który jest bardzo ważny dla niego.

Dzieci nie mogły sobie wyobrazić życia bez komórki, komputera, prądu, lodówki…

Zapoznały się z literaturą dotyczącą wynalazków i wynalazców, rozwiązywali zagadki.

Zadanie dla uczniów – wymyśl wynalazek, który wg ciebie ułatwi życie, jest potrzebny.

Myślę, że ten temat wzbudził zainteresowanie. Na zakończenie korzystając z tego, że są w bibliotece, uczniowie wypożyczyli książki. 

Oprac. Elżbieta Łucka

Komentarzy (0)

Cancel or