Pasowanie na czytelnika w filii nr 4 w Czaplach

Tradycyjnie w maju uczciliśmy Tydzień Bibliotek przyjmując nowych czytelników. W poniedziałek 14 maja odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią Beatą Kamińską zostali zaproszeni do biblioteki 14 maja na pasowanie. Uroczystość została przygotowana przez Elżbietę Łucką – filia nr 4 MBP w Świeciu i Joannę Kujawską – Biblioteka Szkolna SP w Czaplach.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli wesołą inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy siódmej, odgadywali zagadki, które sprawdzały znajomość bohaterów bajek. Wysłuchali wierszy „Przyszły czytelniku”, „Skarga książki”

Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia otrzymali dyplomy i książeczki.

Na zakończenie uczennica klasy siódmej przeczytała dzieciom „O co prosi książka”. Uroczystość umilały piosenki o książce – „Podróż do krainy bajek” „Cała Polska czyta dzieciom” Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania, korzystania z biblioteki, wypożyczania książek.

Nowym czytelnikom życzę wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek. Zapraszam do biblioteki.

Oprac. Elżbieta Łucka