Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika w filii 4

pasowanie 1575x1050

Co roku w dniach 8 – 15 maja odbywa się ogólnopolska akcja Tydzień Bibliotek, której celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek - podkreślanie roli czytania w codziennym życiu, zainteresowanie społeczeństwa literaturą oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

Jest to świetna okazja do przyjęcia nowych czytelników. W czwartek 9 maja uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w Czaplach byli pasowani na czytelników w filii nr 4 Uroczystość została przygotowana przez Elżbietę Łucką i Joannę Kujawską  (biblioteka szkolna).

Pierwszaki odgadywały zagadki wykazując się znajomością bajek, były piosenki, (Książki to są przyjaciele” Podróż do krainy bajek”) prośba książki, którą przeczytały dzieci.

W przeprowadzeniu uroczystości pasowania pomagały uczennice klasy 7 Maja Miszkurka i Oliwia Janik.

Po złożenia przyrzeczenia i pasowaniu dzieci dostały na pamiątkę dyplomy, książeczki i piękne, oryginalne zakładki szydełkowe wykonane przez p. Dorotę  Lipkowską. Bardzo się podobały! DziękujemyJ

Oprac. Elżbieta Łucka