Szymon z mamą najlepsi!

22281181 1493950000691146 2017779925 o

Miło nam poinformować, że 30 września odbyła się druga edycja Grzybobrania z Biblioteką! Do udziału w zabawie zgłosiło się łącznie dziesięć osób, czyli pięć par. Zasady były proste, po przybyciu na miejsce (w tym roku byliśmy w okolicach Jeżewa) uczestnicy mieli półtorej godziny, by napełnić koszyki jak największą ilością grzybów. Po upływie wyznaczonego czasu rozpoczęliśmy ważenie zbiorów. W tym roku para, która stanęła na najwyższym stopniu podium i tym samym zdobyła tytuł Króla Grzybobrania, zebrała ponad kilogram grzybów – mowa o Szymonie Nowickim i jego mamie Anicie. Drugie miejsce przypadło Sandrze Kuliczkowskiej i jej mamie Emilii, trzecie zajęły Aniela Pabis z mamą Agatą, na czwartej pozycji zaś znalazła się Oliwia Zauer z mamą Katarzyną. Piąte miejsce przypadło męskiemu duetowi - Przemysławowi Bukiej i jego tacie Andrzejowi.

Odbyła się również dodatkowa rozgrywka, której zwycięzca otrzymał dodatkową nagrodę. Należało w przeciągu 3 minut wymienić jak najwięcej nazw grzybów jadalnych. Tutaj bezsprzecznie najlepsza okazała się Pani Emila Kuliczkowska, która wymieniła aż piętnaście nazw grzybów, gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję – gwarantujemy dobrą zabawę i przepyszne, domowe wypieki naszej utalentowanej koleżanki

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Zostań królem grzybobrania!