GRZYBOBRANIE W FILII NR 5

kolaz grzyby 1680x933

Grzybobranie na medal!

W minioną sobotę, wspólnie z naszymi Czytelnikami wyruszyliśmy na grzyby, by po raz czwarty wyłonić Króla Grzybobrania z Biblioteką. Podobnie jak w roku ubiegłym punktualnie o godz. 9 wyruszyliśmy w okolice Jeżewa, do Nadleśnictwa Dąbrowa.  Sześć par złożonych z osoby dorosłej i dziecka miały półtorej godziny, by wypełnić swoje kosze grzybami. Wyniki nas jednak oniemiały – zbiory były tak pokaźne, że każdy uczestnik mógł spokojnie predysponować do tytułu Króla. Jednak kosz pary: Stanisława Dończyka i jego babci Pani Marii Wolskiej okazał się być największy i to oni stanęli na najwyższym podium. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Nowickiemu i jego mamie Anicie, na trzecim zaś uplasował się duet złożony z mamy i córki – Pani Justyny i Alicji Mąki. Pozostałe trzy pary również otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w grzybobraniu, największe brawa zaś należały się najmłodszej uczestniczce, trzyletniej Weronice Wróbel, która do lasu wyruszyła w towarzystwie swojej babci, Pani Anny Stasiuk. Uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy super zbiorów. No i oczywiście zapraszamy na przyszłoroczną wyprawę!

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Zapraszamy na grzybobranie 28.09.2019

grzybobranie 2019 742x1050

Pracowity koniec wakacji w Filii nr 5

warsztaty kolaz 1050x1050

Pracowity koniec wakacji

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego też w miniony piątek, 23 sierpnia w Filii nr 5 zorganizowaliśmy warsztaty rodzinne, podczas których zaproponowaliśmy uczestnikom wykonanie szkolnych organizerów na biurko. I choć prace trwały blisko dwie godziny, to jednak efekt wart był poświęcenia – dzieci stworzyły oryginalne i przede wszystkim użyteczne organizery, które w pełni odpowiadały ich indywidualnym potrzebom. Brawo dla „zdolniachów” J!

My jak zawsze za udział w zajęciach serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne, do zobaczenia wkrótce!

Filia nr 5, ul. Wyszyńskiego 15