KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Grzybobranie z biblioteką 2018

grzybobranie kolaż 1680x933

W minioną sobotę po raz trzeci wyruszyliśmy z naszymi Czytelnikami do lasu w ramach jesiennego Grzybobrania z Biblioteką.  I choć w tym roku grzybów było jak na lekarstwo, zwycięskiej parze udało się znaleźć spory i rzadki okaz – siedziunia sosnowego, zwanego pospolicie kozią bródką.

Dziewięcioro uczestników jak zawsze ruszyło spod gmachu Filii na Mariankach. Punktualnie o 9 wyjechaliśmy w okolice Jeżewa, by jak co roku wyłonić Króla Grzybobrania. Niestety, pogoda nie sprzyjała pokaźnym zbiorom, jednak zwycięskiej parze, Szymonowi Nowickiemu i jego mamie Anicie, udało się znaleźć sporej wielkości siedziunia sosnowego, ważącego blisko 300 gramów. Parze, która zajęła drugie miejsce, Konradowi Wiśniewskiemu z babcią, Panią Jolantą Wiśniewską-Owczarczak, udało się znaleźć siedem sztuk sów (kani) o łącznej wadze około 130 gramów. Pozostali uczestnicy, ze względu na brak zbiorów musieli rozwiązać quiz przyrodniczy. I tak: na trzecim miejscu uplasowali się Pani Anna Stasiuk z wnukiem Marcinem Wróblem, czwarte zaś przypadło Pani Danucie Pokorze, której towarzyszyli wnuczęta Julia i Nikodemem Jałowieccy.

W naszej bibliotecznej wyprawie nie było przegranych dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe okraszone pyszną, domową drożdżówką. My z naszej strony serdecznie dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Zapraszamy na "Grzybobranie z Piątką" 13 października o godz. 9:00

Zapraszamy serdecznie! Mamy dużo miejsc!

Zapisy pod nr tel. 52 33 15 110 lub osobiście w Filii nr 5.

plakat grzybobranie 13 pazdziernika 1485x1050

Zabawa wystartowała!

gz zdjęcie 1486x1050

W poniedziałek, 1 października, ruszyła nasza biblioteczna Grupa Zabawowa – szczególna, bo ten sezon rozpoczęliśmy od zabawy w świeżo wyremontowanej sali. Dzięki temu udało się uzyskać więcej przestrzeni dla dzieci biorących udział w zajęciach. I jak na rozpoczęcie sezonu przystało, spotkanie upłynęło nam pod hasłem „poznajmy się”. Za wspólną zabawę serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejne harce w bibliotece (8.10. godz. 9.00)

UWAGA Rodzice, są jeszcze wolne miejsca w naszej bibliotecznej Grupie Zabawowej – więcej informacji pod nr tel. 52 33 15 110 lub w siedzibie Filii nr 5, Świecie ul. Wyszyńskiego 15 (Osiedle Marianki).

 

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Strona 1 z 94