Kolorowe lampiony w Piątce

Collage 1050x1050

Ponury październik zakończyliśmy w Filii nr 5 wesołymi warsztatami plastycznymi dla dzieci. W ruch poszły słoiki, bibuła, tekturowe rolki, szyszki i włochate druciki; z tej wybuchowej mieszanki powstały kolorowe lampiony, straszne pająki i śmieszne mumie. Wszystkie gadżety powędrowały z zadowolonymi uczestnikami zdobić wnętrza ich domów.

Oprac. Karolina Cysak

Wyczaruj swój lampion w Filii nr 5

22790925 1511120042307475 205864182 o

Przedszkolaki uczyły się w bibliotece

przedszkolaki foto 1068x1050

Pierwsza połowa października upłynęła nam pod znakiem spotkań z przedszkolakami. Podopieczni współpracującego z naszą filią Motylka odwiedzają nas nie tylko z rodzicami (zbierając pieczątki na swoich Kartach Małego Czytelnika), ale także ze swoimi nauczycielkami, kiedy to organizowane są tematyczne spotkania.

Nie inaczej było tym razem – trzy grupy przedszkolne odwiedziły Piątkę, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa i jesiennych zmianach w przyrodzie. Dwie pierwsze (11 i 12. 10) dowiedziały się, jakie domowe sprzęty powinni obsługiwać wyłącznie dorośli, czego w domu robić nie wolno i w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo na ulicy. Pytań było wiele, na wszystkie staraliśmy się odpowiedzieć i co najważniejsze – zapamiętać jak najwięcej zasad, które pomogą nam dbać o to, by nic złego się nie stało.

Z kolei pięciolatki, które przyszły do biblioteki, by porozmawiać na temat jesieni (18. 10) miały do rozwiązania kilka zagadek. I to wcale niełatwych. Najpierw należało przyporządkować liść do odpowiedniego drzewa, następnie ułożyć domki zwierząt w odpowiedniej kolejności, a na koniec za pomocą zmysłu dotyku rozpoznać owoc bądź warzywo należące do Pani Jesieni. Zabawy było mnóstwo i zdobytej w ten sposób wiedzy także :-).

Za wizyty serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejne.

Oprac. Magdalena Kaszubowska