Listopad miesiącem tolerancji

tolerancja 29 11 2018 1283x1050

29 listopada odbyły się dwa ostanie spotkania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Tolerancji: lekcja biblioteczna w świeckim przedszkolu nr 6 w oraz wieczorna dyskusja podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej filii. Oba wydarzenia zamykały cykl, na który złożyły się jeszcze: wizyta w świeckim Przedszkolu nr 8 (16.11) oraz mini-zajęcia z serdeczności i pomocy przeprowadzone podczas zajęć Grupy Zabawowej. (19.11). Za wszystkie spotkania serdecznie dziękujemy i liczymy na równie mocne wsparcie w przyszłym roku.

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Grupy Zabawowej

kolaz mikołaj 1486x1050

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu  na świecie. 3 grudnia przybył również do maluszków z Grupy Zabawowej.   Dzieci zgodnie przyznały, że były bardzo  grzeczne, a nasz miły Gość wręczył każdemu piękny upominek. Maluchy były szczęśliwe, a kiedy znalazły się bliżej Mikołaja - troszeczkę  zawstydzone. Zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

Oprac. Magdalena Bieńkowska

Jesienne spotkania Grupy Zabawowej w Filii nr 5

kolaż grupa 1486x1050

Październikowe i listopadowe spotkania Grupy Zabawowej przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci uczyły się rozróżniać kolory, owoce, poznawały oznaki jesieni. Innym razem „wybraliśmy się” na wycieczkę do gospodarstwa, by poznać mieszkające tam zwierzęta. Nie zabrakło pracy twórczej. Nasi milusińscy przy pomocy czarnych łatek z papieru wyklejały wesołe krówki. Na ostatnich listopadowych zajęciach obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasze maluszki z uwagą wysłuchały bajki o misiu, zatańczyły misiowe piosenki i przy pomocy farb i gąbeczek wykonały piękne portrety pluszowych przyjaciół. Zabawa jak zawsze była udana a dzieci uśmiechnięte i zadowolone.

Oprac. Magdalena Bieńkowska

Użytkowników: