Wpadnij po nowości do "Piątki"

nowosci foto1

Wakacje jeszcze trwają, warto więc urozmaicić je ciekawą lekturą - zapraszamy miłośników letniego wypoczynku z książką do filii nr 5. „Inwazja” na leżaku? „Odyseja nowojorska” w hamaku? A może po prostu warto ruszyć w Polskę (znaną i mniej znaną) z Elżbietą Dzikowską? Wybór należy do Państwa, zapraszamy!

Filia nr 5, ul. Wyszyńskiego 15

"Piątka" zaprasza na kolejne mini warsztaty video scribing'u

videoscribing2

Video scribing w Piątce

Desktop2 1517x1050

Video scribing brzmi skomplikowanie, ale to nic innego jak rysowanie i nagrywanie tego procesu. Korzystając z różnych technik można tak stworzyć oryginalne animacje. Ale zanim uczestnicy naszych warsztatów zabawili się w reżyserów i kręcenie filmów, poznali przydatne programy online, za pomocą których mogli przenieść na ekran wymyślone przez siebie krótkie historie. Takim oto sposobem mieliśmy przyjemność obejrzeć mini filmiki m.in. o nieszczęśliwej miłości, ataku hakerów i duchach. W drugiej części zajęć przeszliśmy do techniki szybkiego rysowania, pozwalającej na łatwe narysowanie np. człowieka, i nie było potrzeba do tego wiele talentu. Wychodziły nam okrąglutkie śmieszne ludziki, ale właśnie o to chodziło, by odejść od typowego szkicu, a pobawić się prostymi kreskami, łukami i kształtami. Efektem końcowym było nagranie filmiku pt. ”Piątka naszą biblioteką”, który grupa wspólnie stworzyła z wykorzystaniem umiejętności nabytych tego dnia.

Jeśli zainteresował Was ten opis, serdecznie zapraszamy do Filii nr 5 na Mariankach na drugą edycję mini warsztatów video scribing’u już w sierpniu!

Oprac. Karolina Cysak