Bajkowy regał cieszy dzieci w Filii nr 5

Miło nam poinformować, że projekt Bajkowy Regał tworzony przez Czytelniczki z klubu rękodzielniczego trafił w ręce podopiecznych Przedszkola nr 10, działającego w Zespole Szkół Specjalnych w Świeciu. Był on trzecim projektem, który powstał w ramach zajęć DIY (zrób to sam) organizowanych w Filii nr 5. Tym razem uczestniczki zajęły się tworzeniem kartonowego regału i zabawek -  postaci z bajek, które wraz z przekazanymi książeczkami tworzą doskonałą bazę do poznawania świata dziecięcej literatury. Nasze Czytelniczki i jednocześnie twórczynie daru bardzo mocno zaangażowały się w realizację projektu, dzięki temu powstało m.in. Siedmioro Krasnoludków, Królewna Śnieżka, sporych rozmiarów Prosiaczek, Złota Rybka czy też Czerwony Kapturek. Wszystkie wykonane z najwyższą precyzją, teraz cieszyć będą dzielnych przedszkolaków. My serdecznie dziękujemy wyjątkowym Paniom za ogrom serca włożony w wykonanie bajkowych postaci i jednocześnie zachęcamy do udziału w zajęciach rękodzielniczych, które ruszają od września, zapraszamy!

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Mamy i Taty w Filii nr 5

Dnia 25 maja  odbyły się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Mamy i Taty.  Dzieci wykonywały laurki i kwiatki z papieru. Wszystkim rodzicom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń i radości ze swoich pociech.

Oprac. Magdalena Bieńkowska

Konkurs czytelniczy w Filii nr 5 rozstrzygnięty!

Trzecia edycja konkursu czytelniczego, który Filia nr 5 organizuje wspólnie z Przedszkolem nr 8 w Świeciu dobiegła końca. 29 maja, podczas jednej z imprez organizowanych przez placówkę, dzieci odebrały swoje dyplomy. Każdy wyczytywany uczestnik mógł liczyć na solidną dawkę braw i  gratulacji od swoich rówieśników. A całemu wydarzeniu towarzyszyła literacka aura, gdyż poszczególne grupy przedszkolaków prezentowały wybrany wiersz Jana Brzechwy wraz z inscenizacją. Jednakże miejsca na podium są trzy, więc główne nagrody trafiły w ręce najaktywniejszych czytelników. W tym roku pierwsze miejsce zajęli bracia Kacper i Wiktor Tokarz, którzy zebrali największą ilość pieczątek potwierdzających odwiedziny w naszej bibliotece. Na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Musolf, za którego nagrodę odebrała siostra, a trzecie przypadło Karolinie Podgruskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na dalszą, owocną współpracę. Cieszymy się także, że tegoroczna edycja przyciągnęła do nas sporą liczbą chłopców, którzy w tym roku stanowili przeważającą część wśród uczestników konkursu. Dziękujemy !!!!!!!!!!!

Oprac. Magdalena Kaszubowska