Przedszkolaki z naszej paki!

kolaż dzieci

Miło nam powiadomić, że nasze lekcje biblioteczne cieszą się wśród dzieci sporym zainteresowaniem – tym bardziej, że do grona odwiedzających nas maluchów, dołączyli podopieczni przedszkola działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Świeciu. Dzieci odwiedziły nas 24 listopada, by uczcić urodziny naszego bibliotecznego Misia Księgusia.  Nie mogło zabraknąć wspólnego  „Sto lat” na cześć solenizanta - ten z kolei odwzajemnił się słodkim, misiowym poczęstunkiem, którego wypiekiem zajęła się jedna z bibliotekarek.

W grudniu zaś do naszej czytelni zawitali podopieczni Motylka, którzy tym razem zapoznali się z świątecznymi zwyczajami i tradycjami.  Na zakończenie dzieci zajęły się poszukiwaniem ukrytych w bibliotece choinek. Uwaga! Przedszkolakom udało się znaleźć aż 15 kartonowych drzewek, brawo!

Za każdą wizytę jak zawsze serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne, wesołe spotkania w Piątce, zapraszamy!

Oprac. Magdalena Kaszubowska