Edukacja na wiosnę

O tym, że Pani Wiosna zadomowiła się u nas na dobre, przekonać się można chociażby wychodząc do ogrodu – pierwsze wiosenne kwiaty, gałązki udekorowane zielonymi pączkami, przyjemne ciepło. Ale to nie wszystko, wiosna przecież pełna jest niespodzianek! Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola nr 8 w Świeciu, które jeszcze w marcu odwiedziły naszą bibliotekę, by wziąć udział w spotkaniu dotyczącym wiosny właśnie. Dowiedziały się w jakich miesiącach króluje ta pora roku, które kwiaty budzi do życia i jaką pogodą może nas zaskoczyć. A na zakończenie przedszkolaki zabawiły się w zgadywanki – co ukryła wiosna w magicznym pudełku? W zabawie brał udział wyłącznie zmysł dotyku, który podpowiadał zaskakujące rozwiązania.

Oprac. Magdalena Kaszubowska