A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Nasza biblioteczna Grupa Zabawowa ruszyła!

foto grupa 1680x932

Wesołe harce i odgłosy dziecięcych uśmiechów wypełniających naszą filię to znak, że ruszyły zajęcia grupy zabawowej. Pierwsze spotkanie odbyło się 2 października. Tematem przewodnim  zajęć była Pani Jesień - co takiego niesie w koszyczku i co sprawia, że liście opadają z drzew? Wspólnej odpowiedzi szukaliśmy podczas zabaw w wiatr, deszcz i jesienną pluchę.

Podczas kolejnych spotkań nasi milusińscy rozpoczęli naukę nazywania kolorów – zarówno dzieci młodsze jak i starsze świetnie pogrupowały poszczególne przedmioty według koloru oraz doskonale znały nazwy poszczególnych barw, użytych do tworzenia swoich plastycznych arcydzieł.

My przypominamy, że zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek (godz. 9.30 - dzieci młodsze) i wtorek (godz. 10 - dzieci starsze). Z maluchami wspólnie bawią się rodzice bądź opiekunowie. O postępach naszych milusińskich informować będziemy za pośrednictwem bibliotecznej strony internetowej i  facebook’a.

Tekst: Magdalena Kaszubowska

Kolejny rok za nami

gz zakonczenie kolaz

W czwartek, 22 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym Maluszki uczestniczyły w zajęciach Grupy Zabawowej. Oczywiście nasze spotkanie upłynęło w wyjątkowym, uroczystym nastroju, gdyż dwie grupy wspólnie zakończyły kolejny etap naszych zabaw.  Dla potwierdzenia pilnego udziału, każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę książkową.  Po  mini ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na wspólną zabawę  - w ruch poszła chusta edukacyjna i dziecięca wyobraźnia. Nie mogło także zabraknąć naszego śniadanka, tym razem jednak było ono bardziej wykwintne J Nasze ostatnie spotkanie zakończyliśmy wspólnym wyświetlaniem bajki - dzieci posłuchały historii o Czerwonym Kapturku w niecodziennej odsłonie – opowieść bowiem wyświetlana była na dużym ekranie, tło zaś stanowiły śpiewy leśnych ptaków.

Uwaga! Zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 ruszają we wrześniu – tworzone będą dwie grupy: dzieci młodsze do lat 3 oraz starsze (powyżej 3 lat). Więcej informacji pod nr tel. 52 33 15 110 lub w siedzibie Filii (ul. Wyszyńskiego 15, osiedle Marianki), ZAPRASZAMY.

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Maluchy poznały Majora

major zdjecia 1337x1050

W poniedziałkowe przedpołudnie (29.05) naszych podopiecznych z Grupy Zabawowej odwiedził wyjątkowy gość – Pani Anna Mokwa wraz ze swoim psem Majorem. Podczas przeprowadzonej przez naszego Gościa mini prelekcji, dzieci mogły dowiedzieć się jak należy dbać o pieska, jakie są psie zwyczaje no i przede wszystkim, mogły poznać Majora – wyjątkowego psiaka! Maluchy ochoczo częstowały pupila smakołykami, głaskały go, a na zakończenie podziwiały psie sztuczki. Niezwykłe było patrzeć jak Major w skupieniu wykonuje zadawane przez swoją Panią polecenia. Brawo!

Za cudowne spotkanie jeszcze raz bardzo mocno dziękujemy i życzymy zarówno Właścicielce jak i samemu Majorowi wielu wspólnie spędzonych chwil.

Oprac. Magdalena Kaszubowska

Strona 1 z 28