A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Klub Maluszka, marzec 2018

W sobotę, 23 marca 2018r., w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu odbyło się wielkanocne spotkanie Klubu Maluszka. Nasi najmłodsi klubowicze poznali historię o pewnej kurze, która chciała zastąpić chorego koguta. Ale przecież kury… nie pieją! Kury znoszą jajka, które są symbolem nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Po krótkiej zabawie z piłką maluszki wykonywały wielkanocny obrazek. Do wyboru był motyw kolorowego zajączka lub pejzaż z barankiem i kurczaczkami. Motywy byłe wycinane i wyklejane z materiałów o różnych fakturach. Wspólna praca dostarczyła i dużym i małym wiele radości. Do zobaczenia w kwietniu!

Oprac. Anna Mokwa

„Krokodyl Maks na czekoladowej wyspie”

DSC 7994 1585x1050

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu, w ostatnią sobotę grudnia 2017r. spotkaliśmy się z naszymi najmłodszymi czytelnikami w ramach działalności Klubu Maluszka. Wstępem do zajęć było przeczytanie książki: „Krokodyl Maks na czekoladowej wyspie” (K. Terlecka). Następnie maluszki opowiadały z czym kojarzy się karnawał i jakimi kolorami się charakteryzuje. Dalej zajęcia przebiegały pod hasłem: pora na zabawę! Dzieci miały do wyboru sensoryczny tor przeszkód: powierzchnie o zróżnicowanej strukturze, woreczki z tajemniczą zawartością, dysk równoważny, różnokształtne piłki gimnastyczne... Jednak największe zainteresowanie budziły kolorowe balony, którym można było domalować buzie. Innym emocjonującym elementem zajęć były zabawy z chustą animacyjną- każdy chciał się pokołysać lub pokręcić.

Kolejne spotkanie w styczniu - zapraszamy!

 

Oprac. Anna Mokwa

Klub Maluszka w fantazyjnej dżungli…

KM 8 1680x945

W ostatnią sobotę listopada spotkaliśmy się w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu z naszymi najmłodszymi czytelnikami. W Klubie Maluszka zaprezentowana została książka o kolorowym słoniu o imieniu „Elmer” autorstwa Davida McKee. Dzieci starannie wykleiły kontury kartonowego Elmera karteczkami. Następnie przenieśliśmy się do fantazyjnej dżungli… Maluszki malowały buzie stonogom z foliowych poduszek, tańczyły taniec stonogi oraz pokonywały tor przeszkód. Najpierw przeprawa po kamieniach przez rwącą rzekę, dalej czołganie w groźnych jaskiniach, a na koniec – skradanie się obok śpiącego lwa… Ależ to było emocjonujące! Mali podróżnicy mogli odpocząć przy przekąskach lub bawić się dalej tańcząc z grupą. Albo jeszcze raz pokonać tor.
I jeszcze raz J. Na zakończenie przeczytana została „Książka bez obrazków” B.J. Novak, która rozśmieszyła wszystkich uczestników. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w ostatnią sobotę grudnia!

Oprac. Anna Mokwa

Strona 1 z 10