A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

„Krokodyl Maks na czekoladowej wyspie”

DSC 7994 1585x1050

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu, w ostatnią sobotę grudnia 2017r. spotkaliśmy się z naszymi najmłodszymi czytelnikami w ramach działalności Klubu Maluszka. Wstępem do zajęć było przeczytanie książki: „Krokodyl Maks na czekoladowej wyspie” (K. Terlecka). Następnie maluszki opowiadały z czym kojarzy się karnawał i jakimi kolorami się charakteryzuje. Dalej zajęcia przebiegały pod hasłem: pora na zabawę! Dzieci miały do wyboru sensoryczny tor przeszkód: powierzchnie o zróżnicowanej strukturze, woreczki z tajemniczą zawartością, dysk równoważny, różnokształtne piłki gimnastyczne... Jednak największe zainteresowanie budziły kolorowe balony, którym można było domalować buzie. Innym emocjonującym elementem zajęć były zabawy z chustą animacyjną- każdy chciał się pokołysać lub pokręcić.

Kolejne spotkanie w styczniu - zapraszamy!

 

Oprac. Anna Mokwa

Klub Maluszka w fantazyjnej dżungli…

KM 8 1680x945

W ostatnią sobotę listopada spotkaliśmy się w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu z naszymi najmłodszymi czytelnikami. W Klubie Maluszka zaprezentowana została książka o kolorowym słoniu o imieniu „Elmer” autorstwa Davida McKee. Dzieci starannie wykleiły kontury kartonowego Elmera karteczkami. Następnie przenieśliśmy się do fantazyjnej dżungli… Maluszki malowały buzie stonogom z foliowych poduszek, tańczyły taniec stonogi oraz pokonywały tor przeszkód. Najpierw przeprawa po kamieniach przez rwącą rzekę, dalej czołganie w groźnych jaskiniach, a na koniec – skradanie się obok śpiącego lwa… Ależ to było emocjonujące! Mali podróżnicy mogli odpocząć przy przekąskach lub bawić się dalej tańcząc z grupą. Albo jeszcze raz pokonać tor.
I jeszcze raz J. Na zakończenie przeczytana została „Książka bez obrazków” B.J. Novak, która rozśmieszyła wszystkich uczestników. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w ostatnią sobotę grudnia!

Oprac. Anna Mokwa

Jeżyki i lwy z liści

7 1680x945

W ostatnią sobotę października, 28.10.2017r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu przybyli najmłodsi czytelnicy. Na zajęciach Klubu Maluszka dzieci poznały twórczość Doroty Gellner – wiersze „Kolczasty jeżyk” oraz „Deszczowe zwierzaki’. Naśladowaliśmy sposób poruszania się i zachowanie zwierzątek  wymienionych przez uczestników. Następnie porozmawialiśmy o jesieni. Dzieci wykonały z obrysów dłoni liście, którymi przyozdobiły makietę drzewa. A z zebranych liści powstały wyklejane jeżyki i lwy. Jak prawdziwe! Pod koniec spotkania mali klubowicze sprawdzali zawartość „książkowej” skrzyni.

Następne spotkanie odbędzie się 25.11.2017r. Do zobaczenia!

Oprac. Anna Mokwa

Strona 1 z 10