A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Klub Maluszka, maj 2018

W sobotę, 26 maja 2018r., w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Maluszka. Nasze najmłodsze czytelnicy poznali wiersz pt. „Bukiecik dla mamy” autorstwa Włodzimierza Ścisłowskiego. Nasze spotkanie zbiegło się z Dniem Matki. Dzieci uściskały swoje mamy. Następnie odszukały ukryte na piętrze szablony kwiatków, wykonały i ozdobiły laurki z bukietami dla swoich mam. Zajęcia zakończyły się rozdaniem dyplomów oraz książkowych upominków od Biblioteki. Dzieciom życzymy udanych wakacji, a Mamom, z okazji ich święta, wszystkiego najlepszego!

Oprac. Anna Mokwa

Klub Maluszka, kwiecień 2018

W sobotę, 28.04.2018r., po raz kolejny spotkaliśmy się w Oddziale dla Dzieci MBP z najmłodszymi czytelnikami – Klubem Maluszka. Uczestnicy wysłuchali wiosennych utworów autorstwa Doroty Gellner. Następnie dzieci zapoznały się z etapami rozwoju roślin - na obrazkach i w formie zabawy ruchowej. Zadaniem maluszków było naśladowanie rozkwitających kwiatuszków na łące oraz lotu motylków adekwatnie do słyszanej muzyki. Kolejnym elementem zabawy było wyklejanie krepą szablonu motylka lub kwiatka. Gdy obrazki były już gotowe, mali klubowicze eksplorowali zawartość naszej „pirackiej” skrzyni. Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem. Do zobaczenia w maju!

Oprac. Anna Mokwa

Klub Maluszka, marzec 2018

W sobotę, 23 marca 2018r., w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu odbyło się wielkanocne spotkanie Klubu Maluszka. Nasi najmłodsi klubowicze poznali historię o pewnej kurze, która chciała zastąpić chorego koguta. Ale przecież kury… nie pieją! Kury znoszą jajka, które są symbolem nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Po krótkiej zabawie z piłką maluszki wykonywały wielkanocny obrazek. Do wyboru był motyw kolorowego zajączka lub pejzaż z barankiem i kurczaczkami. Motywy byłe wycinane i wyklejane z materiałów o różnych fakturach. Wspólna praca dostarczyła i dużym i małym wiele radości. Do zobaczenia w kwietniu!

Oprac. Anna Mokwa

Strona 1 z 11