A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Jeżyki i lwy z liści

7 1680x945

W ostatnią sobotę października, 28.10.2017r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu przybyli najmłodsi czytelnicy. Na zajęciach Klubu Maluszka dzieci poznały twórczość Doroty Gellner – wiersze „Kolczasty jeżyk” oraz „Deszczowe zwierzaki’. Naśladowaliśmy sposób poruszania się i zachowanie zwierzątek  wymienionych przez uczestników. Następnie porozmawialiśmy o jesieni. Dzieci wykonały z obrysów dłoni liście, którymi przyozdobiły makietę drzewa. A z zebranych liści powstały wyklejane jeżyki i lwy. Jak prawdziwe! Pod koniec spotkania mali klubowicze sprawdzali zawartość „książkowej” skrzyni.

Następne spotkanie odbędzie się 25.11.2017r. Do zobaczenia!

Oprac. Anna Mokwa

Koszyki wielkanocne już gotowe

3 1399x1050

4 1398x1050

Na kwietniowym spotkaniu "Paczki Bibliotecznej" klubowiczki wykonały wielkanocne koszyczki, ale za nim to nastąpiło dziewczęta rozmawiały o ostatnio przeczytanych książkach. Basia polecała poradnik "Abc każdej dziewczyny", natomiast Patrycja zachwalała serię Jeffa Kinneya "Dziennik Cwaniaczka", Marianna zaś zachęcała do przeczytania "Magicznego Domku na Drzewie". Ja zaproponowałam cykl powieściowy o Loli - dziewczynce, która rozpaczliwie szuka przyjaciółki. W trakcie poszukiwań, jak się można domyśleć, przytrafiają się jej różnorodne przygody. Autorką książek jest Isabel Abedi.

Oprac. Wioletta Duda

Paczka z fantazją…

2 1400x1050

Kolejne spotkanie "Paczki bibliotecznej" za nami. Tym razem rozmawialiśmy o książkach, których akcja rozgrywa się w krainie fantazji. Jak się okazało klubowicze bardzo lubią, gdy magia w lekturze jest jak by "obok" - nie dominuje całej powieści. Do takich książek należą przygody Harry'ego Pottera czy Percy Jacksona. Na spotkaniu czytelnicy zapoznali się ze srebrną trylogią Cliffa McNisha. Jej pierwsza część nosi tytuł "Srebrny chłopiec". Bohaterami powieści są dzieci obdarzone niezwykłymi mocami. Jednak tylko Milo może ocalić je przed nadciągającą zgubą – straszliwą tajemniczą mocą… Jako, że wiosna do nas zagląda coraz śmielej na zakończenie zajęć wykonywaliśmy bukieciki fiołków.

3 1395x1050

Oprac. Wioletta Duda

Strona 1 z 9