Jesienny Wiewiór

14.09kolaż 1575x1050

Jesienny Klub 5-latka „Wiewiór”

W tym roku szkolnym spotkaliśmy się naszymi pięciolatkami już dwukrotnie. Pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu, drugie w październiku. Wrześniowym tematem przewodnim była „Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Dołączając się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki nie tylko czytaliśmy tę wspaniała książkę, ale także rysowaliśmy kropki na arkuszu papieru oraz tworzyliśmy kropkowe obrazki-ślimaczki. Bawiliśmy się wykorzystując chustę animacyjną, a także poznawaliśmy zawartość kuferka z książeczkami.

Podczas październikowego spotkania dzieci poznały „Kolorowego potwora” aut. Anny Llenas, który wcale nie był straszny. Książka w wersji pop-up zrobiła pozytywne wrażenie J Ponadto, na dzieci czekało zadanie. Pluszaki ukryte w tajemniczym pudle czekały na przyporządkowanie do swojego koloru na chuście animacyjnej. Dla naszych klubowiczów to była pestka! Wiele radości sprawiła zabawa chustą razem z dorosłymi. Następnym wspólnym działaniem było tworzenie obrazka z krepy. W naszej sali powstał przepiękny, kolorowy, jesienny las. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Do zobaczenia za miesiąc!

Oprac. Anna Mokwa