KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

„Sto lat samotności”

Downloads 1485x1050

50 lat z książką

„Sto lat samotności”

Ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, przekłady na 35 języków, miano jednej z najważniejszych książek XX w. Powieść totalna napisana w 18 miesięcy.  Oto ona: "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Márqueza.

Kultowa dla pokolenia współczesnych 50- i 60-latków książka ukazała się 7 czerwca w 1967 roku w Buenos Aires. Powieść od razu odniosła wielki sukces i po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. W niektórych kręgach zyskała nawet miano książki kultowej. Mario Vargas Llosa nazwał ją arcydziełem i precyzyjnie to uzasadnił. Wskazał na trzy cechy, które czynią ze "Stu lat..." powieść idealną: przystępność, totalność artystycznej wizji obejmującej całokształt rzeczywistości, a przy tym niezwykłą wielorakość wynikającą z łączenia tradycyjności i nowoczesności.

Pierwsze polskie wydanie Stu lat samotności ukazało się w 1974 w tłumaczeniu Grażyny Grudzińskiej i Kaliny Wojciechowskiej nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w serii „Współczesna Proza Światowa”, z oryginalnym projektem graficznym okładki autorstwa Jerzego Jaworowskiego.

Oprac. Marcin Warmke

Dużo fajnych książek trafiło do Czytelni!

1

Książka obejmuje wszystkie istotne elementy wiedzy psychologicznej, które powinna posiadać osoba pracująca na rzecz innych ludzi, pomagająca im w rozwoju oraz w normalnym funkcjonowaniu społecznym i indywidualnym. Przygotowana przez teoretyków i praktyków psychologii chce być użyteczna dla wszystkich tych osób, które są na etapie przygotowywania się do przyszłej pracy zawodowej w tzw. służbach społecznych lub ją aktualnie realizują.

2

Komentarz zawiera systematyczną i wyczerpującą analizę przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. W książce przedstawiono również wnikliwą ocenę działań ustawodawcy w procesie dostosowywania procedur związanych z udzielaniem kredytów konsumenckich do standardów unijnych, których celem jest podniesienie poziomu świadczenia usług oraz pełniejsza ochrona praw konsumenta.

Czytaj więcej: Dużo fajnych książek trafiło do Czytelni!

Sporo nowości w czytelni

5

Fizyka atomu stanowi jedną z istotnych gałęzi fizyki współczesnej. Książka zawiera możliwie kompletny opis najważniejszych zagadnień z tej dziedziny, łącznie z głównymi wiadomościami mechaniki kwantowej, bez zawiłych szczegółów, zarówno w zakresie problemów teoretycznych, jak i doświadczalnych. Z założenia skupia się na podstawach fizyki atomowej, a poszczególne partie materiału prezentowane są w ujęciu historycznym. Publikacja została napisana z myślą o studentach i wykładowcach fizyki oraz chemii.

4

Wyjątkowa i oryginalna monografia opracowana przez zespół polskich familiologów. Jej celem jest usystematyzowanie współczesnej wiedzy na temat rodziny. W książce znaleźć można informacje na temat funkcjonowania systemu rodzinnego, nietradycyjnych form życia rodzinnego, problemów życia rodzinnego, a także współczesnych nurtów w terapii rodziny, pozytywnej psychologii rodziny. Walorem tej monografii jest spojrzenie na problemy życia rodzinnego z perspektywy współcześnie zachodzących przemian społecznych.

3

Drugi tom książki poświęconej tematyce ładu społecznego i czynnikom go zakłócających. Omówiono w nim poszczególne kategorie zagrożeń ładu społecznego: destruktywne zachowania przeciw światu zewnętrznemu, destabilizację systemu kształtowania i zaspokajania potrzeb, dehumanizację relacji międzyludzkich, dezorientację w świecie wartości i norm oraz dezorganizację życia społecznego i politycznego wraz ze skutkami jakie niesie ona dla społeczeństw.

1

Książka przedstawia najnowsze trendy i wyniki badań dotyczące roli logistyki w biznesie międzynarodowych oraz daje odpowiedź na pytanie, jak dziś zarządzać logistyką w nowoczesnej gospodarce światowej. W publikacji można znaleźć informacje o aktualnych trendach rozwoju logistyki międzynarodowej, nowych metodach i narzędziach niezbędnych do tworzenia procesów logistycznych na świecie, o znaczeniu logistyki w  międzynarodowej wymianie towarów i usług. Publikacja adresowana jest zarówno do praktyków, jak i studentów. Szczególnie przydatna może być dla dyrektorów generalnych, zarządzających oraz kierowników ds. logistyki.

2

Czy istnieje odrębna kuchnia mennonitów? Wokół odpowiedzi na to pytanie osnuta jest opowieść o tej niezwykłej grupie religijne. Odpowiedź nie jest prosta. Dlatego w poszukiwaniu prawdziwej kuchni mennonitów autor zaprasza czytelników do poznania ich historii. Kim byli mennonici? Wspólnotą wyznaniową? Grupą etniczną? Wspólnotą kulturową? Wszystkim na raz? Nawet sami mennonici nie są co do tego zgodni. Książka jest właśnie próbą odpowiedzi na te wszystkie pytania.

6

Zawiera objaśnienie 100 podstawowych pojęć z historii prawa i ustroju, zarówno powszechnej, jak i polskiej. Pod względem chronologicznym treść leksykonu obejmuje okres kilku tysięcy lat, od starożytności po czasy współczesne.

Czytaj więcej: Sporo nowości w czytelni

Strona 1 z 42