KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO DLA DOROSŁYCH

angielski123 logo

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się
w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.
W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego do tej pory korzysta ponad 900 bibliotek z całego kraju.

Angielski123 w bibliotece

 

Informacji na temat kursu komputerowego angielski123.pl udziela:

Michał Brdak / Czytelnia MBP

Po co Polakom biblioteki?

plakat1

Z bibliotek publicznych korzysta jedna trzecia mieszkańców małych miejscowości – wynika z raportu „Po co Polakom biblioteki?”. Raport przygotowano po trzech latach realizacji Programu Rozwoju Bibliotek, w którym uczestniczy ponad 3300 placówek z całej Polski – również biblioteka w Świeciu.

Badanie pokazuje, że ludzie przychodzą do biblioteki nie tylko po książki - spędzają tu wolny czas, szukają potrzebnych informacji. Dla niemal 200 tysięcy osób to jedyne miejsce, gdzie mogą skorzystać z Internetu.

W bibliotece w Świeciu mieszkańcy mają do dyspozycji 18 komputerów. Mogą także skorzystać z drukarki, kserokopiarki, skanera. Komputery są też dostępne w filiach biblioteki w Świeciu, Grucznie, Czaplach.

Według raportu, dla młodych ludzi biblioteka to przede wszystkim miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu. Oglądają tu filmy, dyskutują o książkach, grają na komputerze, mogą wziąć udział w warsztacie fotograficznym czy kółku teatralnym. Książki i Internet pomagają im też w nauce. Niemal 70% z nich dzięki informacjom znalezionym w bibliotece dostało lepsze oceny w szkole.

Biblioteka w Świeciu organizuje różne zajęcia dla dzieci i młodzież, na przykład warsztaty literacko-plastyczne, Dzień Ojca z Biblioteką, Wakacje z Biblioteką, najmłodszym proponujemy zajęcia Grupy Zabawowej.

Biblioteka to miejsce nie tylko dla młodych. Raport „Po co Polakom biblioteki?” pokazuje, że blisko 700 tysięcy dorosłych osób załatwia w bibliotekach codzienne sprawy. Przychodzą tu, żeby zapłacić przez Internet rachunki, sprawdzić rozkład jazdy autobusów, dowiedzieć się, w jakich godzinach przyjmuje lekarz. Biblioteka pomaga im także w poszukiwaniu pracy. 100 tysięcy mieszkańców małych miejscowości wykorzystuje komputery w bibliotekach do pisania życiorysów, listów motywacyjnych lub do kontaktowania się z pracodawcami. W bibliotece w Świeciu osoby dorosłe, oprócz poszukiwania praktycznych informacji, mogą na przykład uczestniczyć w Spotkaniach z Historią, Dyskusyjnych Klubach Książki, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i warsztatach rękodzielniczych. Biblioteka w Świeciu ma również ofertę przede wszystkim dla seniorów: kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Raport „Po co Polakom biblioteki?” można znaleźć na http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/2115

Mashup raportu: www.biblioteki.org/maszap/

swiecie.eu

"MegaMatma uczy w bibliotece"

MegaMatma            Logo FRSI

Firma Megawiedza sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) zaprosiła biblioteki publiczne do udziału w pilotażowym projekcie MegaMatma uczy w bibliotece.      

30 bibliotek publicznych (wraz z filiami) z całej Polski uzyskała bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl

Nabór chętnych prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyłonił 20 bibliotek publicznych działających na wsiach i w gminach miejskich do 20 tys. mieszkańców oraz 10 bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 20 tys. mieszkańców i większych miast.

Lista zwycięskich bibliotek znajduje się tutaj

Projekt ma charakter pilotażowy, a dzięki jego realizacji MegaWiedza i FRSI oraz biblioteki biorące w nim udział uzyskają wiedzę o tym, jak najlepiej zachęcać uczniów i nauczycieli do wykorzystywania e-zasobów do nauki matematyki i promować w bibliotece wartościowe zasoby internetowe. Megawiedza udostępni na każde stanowisko komputerowe biblioteki (i filii) bezpłatny dostęp do e-zasobów z matematyki portalu www.MegaMatma.pl

Serwis MegaMatma.pl to Nowe technologie w edukacji.  Na jednym portalu zgromadzona jest wiedza z matematyki przydatna na każdym poziomie edukacji. Od szkoły podstawowej (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia.  
Treści o wysokiej jakości merytorycznej, odpowiadające nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), recenzowane w całości (pod kątem dydaktycznym i merytorycznym) przez uznanego rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molęda, tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych.  

Wkraczamy w nową erę! Erę uczenia się w dowolnym miejscu i dowolnym czasie, bez konieczności dźwigania ciężkich książek, poszukiwania starych zeszytów i zbiorów. W jednym miejscu w internecie mamy komplet książek, zbiorów zadań i tablic matematycznych. To właśnie jest MegaMatma.pl
 
MegaMatma dostępna na bibliotecznych komputerach to możliwość rozwiązywania testów i arkuszy maturalnych on-line, powtarzania materiału z poprzednich lat, przypomnienia wzorów i definicji.  

MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu.

1.dla uczniów szkół: podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

2.dla studentów różnych kierunków

3.dla rodziców, dziadków i opiekunów, którzy chcą pomóc swoim podopiecznym w nauce

4.dla dorosłych, którzy uczą się do matury

5.dla nauczycieli matematyki, fizyki, chemii i informatyki

...dlaczego MegaMatma w naszej bibliotece? Bo chcemy, by nasza oferta dla mieszkańców była megaotwarta, by nie tylko wychodziła naprzeciw wszelkim oczekiwaniom, ale i zaskakiwała, stwarzając nowe możliwości, edukacyjne, poznawcze czy informacyjne. Mamy już pewne doświadczenie w pracy z platformami e-learningowymi. Korzystaliśmy już z programów poświęconych nauce j. angielskiego oraz bezpieczeństwu internetowemu. Jako że, MegaMatma ma imponująco szeroki zasięg, dedykowana jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom, liczba możliwych rozwiązań edukacyjnych jest odpowiednio większa. Mamy do dyspozycji 3 stanowiska komputerowe w Bibliotece Głównej i 8 stanowisk w naszych filiach. Przez co projektem objęliśmy zarówno miasto, jak i gminę. Zależnie od zainteresowania moglibyśmy profilować określone stanowiska tj. przeznaczać je dla określonych grup np. dzieci wymagających asysty bibliotekarza czy dorosłych poszukujących dodatkowych, dokształcających zajęć pozaszkolnych. Chętnie przetestujemy MegaMatmę w naszej bibliotece!

Zapraszamy!

MEGAWIEDZA CZEKA!

Strona 1 z 7