Dotacja na zakup nowości wydawniczych!

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu już po raz kolejny otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Świecka książnica zyskała dodatkowe środki finansowe, w wysokości 28.922 zł, dzięki którym wzbogaciła się o blisko 1000 woluminów i ok. 300 audiobooków, które trafiły zarówno do siedziby głównej, jak i do 5 filii MBP.

Zapraszamy, bo jest w czym wybierać!

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

mkidn 01 cmyk

bn poz          NPRC

Nowa oferta Biblioteki - Książka mówiona Czytak Plus! dla osób niewidomych i niedowidzących

MKiDN

logo larix

czytak plus

Miło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna  w Świeciu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia od 1 lipca nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z dysfunkcją wzroku.

W ramach tego projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie pakiet 1023 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak oraz  2 urządzenia Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku.

Od 1 lipca zachęcamy do korzystania ze zbiorów książki mówionej przede wszystkim osoby niewidome i niedowidzące. Wszystkim posiadaczom Czytaka bezpłatnie udostępniamy cyfrowe książki mówione dedykowane na Czytaka. Bliższych informacji na temat sposobu i warunków korzystania z zasobów książki mówionej i urządzenia Czytak Plus udziela  Marcin Warmke, kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych, telefon kontaktowy 52 333 48 13.

Zapraszamy wszystkich posiadaczy Czytaka do korzystania z naszych zbiorów.

Wszystkim czytelnikom życzymy wielu przyjemnych chwil z cyfrową książką mówioną.

INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016

loga dotacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu dostała 500 082,00 zł z Instytutu Książki.

Z tej kwoty 450 tys. zł instytut przyznał na wyposażenie nowego budynku (regały, biurka itd.), a 50 tys. na wydatki bieżące, m.in. na zakup komputerów i oprogramowania.

"Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura 2016-2020."

Już w ubiegłym roku ponieśliśmy wydatki związane z kupnem wyposażenia, ale dzięki temu zwrócą się te pieniądze.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach programu „Infrastruktura bibliotek”.

Cieszymy się podwójnie, bo nie tylko dostaliśmy wsparcie, ale znaleźliśmy się w gronie 89 instytucji w kraju, którym to się udało. Wnioski pozostałych 170 odrzucono.

To nie jedyne dofinansowanie z zewnątrz, jakie otrzymała biblioteka. W ubiegłym roku 400 tys. zł na budowę nowego obiektu przyznało ministerstwo kultury.