KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Projekt „BABEL” budzi zainteresowanie

Pomorska 8-8-12

Babel rośnie

I to całkiem szybko! W naszej kolekcji już nie tylko książki wydane w różnych językach, ale i pisane różnymi alfabetami. Od Pani Barbary otrzymaliśmy arcydzieło literatury rosyjskiej„Ма́стер и Маргари́та” Михаила Афанасьевича Булгакова (czyli „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa). Spory stos książek ofiarowała nam Pani Urszula. Wśród nich znalazł się „Harry Potter and the Half-Blood Prince” J.K. Rowling (“Harry Potter i Książę Półkrwi”). Sławny czarodziej będzie godnym reprezentantem literatury Wielkiej Brytanii. Natomiast zbiór kilkunastu amerykańskich książeczek dla najmłodszych zasili dział  anglojęzyczny w wypożyczalni dla dzieci.

alt

Dziękujemy i czekamy na następne!

I cóż, że ze Szwecji

 

Popularność tego  łamańca językowego wykorzystała nawet Ambasada Szwecji tworząc swoje konto na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/I-c%C3%B3%C5%BC-%C5%BCe-ze-Szwecji-Ambasada-Szwecji-w-Polsce/119085241483513  :-)

Ikea, Nagroda Nobla, ABBA, sauna i państwo opiekuńcze. A poza tym lasy i jeziora, zimno, ciemno, wolny seks i drogi alkohol. Słowo „Szwecja” niesie różne skojarzenia i stereotypy, ale w Polsce wciąż wiemy o tym kraju niewiele.Choć ostatnio sytuacja ulega zmianie za przyczyną ogromnego powodzenia szwedzkich kryminałów – najpierw Henninga Mankella, a potem Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Lizy Marklund i innych.

Dzięki uprzejmości szwedzkiego gospodarza goszczącego świecką ekipę wędkarzy Projekt Babel wzbogacił się o dwie książki: „Din stund på jorden” (Twoja chwila na ziemi)– powieść Vilhelma Moberga i „Stockholmaren” – autobiografię szwedzkiego pisarza i publicysty Ivara Lo-Johoanssona. Tack så mycket!

alt

 

Bogata i różnorodna twórczość Vilhelma Moberga jest powszechnie uznana i ceniona. Oprócz powieści „Twoja chwila na ziemi”, napisał m.in.: „Krainę zdrajców”, „Jedź dziś nocą” i słynną tetralogię – „Emigranci”, „Imigranci”, „Osadnicy”, „Ostatni list do Szwecji”. „Rodzina Rasków” (dostępna w naszej Wypożyczalni) została sfilmowana dla telewizji szwedzkiej. Akcja tej powieści rozgrywa się pod koniec ubiegłego stulecia w małej wiosce szwedzkiej. Dramatyczne losy bohaterów, żołnierza i jego rodziny, układają się w przejmującą opowieść o najprostszych ludzkich sprawach, takich jak życie i śmierć, miłość, walka o istnienie, o zachowanie ludzkiej godności. Już w tej wczesnej powieści Moberg zaprezentował swój wielki talent epicki i kunsztowną sztukę narracji, która zyskała mu miano wybitnego prozaika.

Ivar Lo-Johansson, zanim został pisarzem, wykonywał przeróżne zawody - pracował jako robotnik rolny, leśny, budowlany, listonosz, dozorca i dziennikarz. W latach trzydziestych stał się jednym z najbardziej znanych pisarzy proletariackich w Szwecji. Jego twórczość - szczególnie ta wcześniejsza - zdominowana jest przez problematykę społeczną. Najbardziej zasłynął z barwnych wspomnień szwedzkich związków zawodowych oraz kręgów literackich lat dwudziestych, trzydziestych oraz czterdziestych XX wieku. Po polsku ukazały się m.in.: „Człowiek bez nazwiska”, „Domokrążca”, „Rya-Rya”.

(oprac. na podst. pl.wikipedia.org)

Strona 1 z 2