A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zapraszamy 9 maja 2018 r. (środa) o godz. 17:00 na spotkanie z Romanem Pankiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, odkrywcą i autorem książek,

Romanem Pankiewiczem

Tematem spotkania będzie jego najnowsza książka - pt. „Polski żywioł” - nawiązująca m.in. do rocznicy 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Spotkanie odbędzie się  

9 maja 2018 r. (środa) o godz. 17:00

w Sali konferencyjnej MBP w Świeciu, ul. Sienkiewicza 4.

Wstęp wolny!!!

 

Roman Pankiewicz - ur. w 1958 r. Krakowianin, absolwent szkoły hotelarskiej w Zakopanem. Pokochał wędrówki po tatrzańskich szlakach, co przełożyło się na późniejszą chęć poznawania świata. Po ukończeniu szkoły hotelarskiej przez kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie w krakowskich hotelach, pokonując kolejne etapy stanowiska recepcjonisty. Życie „za żelazną kurtyną” i brak perspektyw normalnego poznawania świata spowodowało zmianę miejsca pracy i zatrudnienie się w firmie prowadzącej prace budowlane w wielu krajach świata. Znajomość języków obcych wyniesiona ze szkoły hotelarskiej zaowocowała 3 letnim pobytem w Rosji, a następnie w Niemczech. W przerwach między pobytami za granicą autor zajmował się (i robi to nadal) organizacją w Polsce koncertów artystów zza wschodniej granicy, a po wojażu na Islandię przez 2 lata był managerem znanego pisarza literatury dziecięcej Wiesława Drabika. Swoje przeżycia i wrażenia opisał w książkach „Islandia. Trzeci żywioł”, „Matuszka Rosija. Pierwszy żywioł”,  „Niemcy – moja mała ojczyzna. Drugi żywioł”, oraz w najnowszej pozycji Polski żywioł”, w której autor przyjrzał się Polsce, historii naszego narodu jego przywarom, ale i zaletom. Wszystko to zebrane w jedną całość w pełni zasługuje na nazwę „żywioł”. Książkę tę będzie promował podczas spotkania Świeciu. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 25zł za egz.

 

Prolog Festiwalu Podróżników Piąty Ocean 2018

Przed nami drugie spotkanie podróżnicze w ramach Prologu drugiej edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean, który odbędzie się w Świeciu w listopadzie 2018 roku.

Tym razem będziemy mieć okazję posłuchać Jacka „Bradziagi” Jarosika, który pieszo, samochodem, motocyklem i kajakiem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie przebudowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. Za jedną ze swoich wypraw Jacek Jarosik otrzymał Wyróżnienie Kapituły KOLOSÓW w kategorii Podróże.

W Świeciu opowie o najciekawszych momentach wypraw na Syberię i do Mongolii oraz o przejechaniu ponad pięciu tysięcy kilometrów bezdrożami Karpat.

Więcej o Jacku Jarosiku: https://bradziaga.pl/

Organizator Festiwalu: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej
Współorganizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

 

"Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem"

szwelbe 1680x945

21 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu pod hasłem: „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” odbyło się spotkanie z Jolantą Szwalbe. Jolanta Szwalbe z zawodu nie jest pisarką, ale życiową optymistką, jest autorką siedmiu inspirujących antologii, zbiorów cytatów, a także pierwszą edytorką, bowiem w trudnym okresie pracy zawodowej, zainspirowana życiem i działalnością Benjamina Franklina zaczęła pisać książki motywacyjne i wydawać je w swoim prywatnym wydawnictwie im. B. Franklina.

Czytaj więcej: "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem"

Strona 1 z 26