KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Pierwsza (jakże udana) edycja Festiwalu Podróżniczego ‘Piąty Ocean’ za nami!

fest podr foto prop 1680x945

Zobacz film

Mieliśmy wielką przyjemność być współgospodarzem tego imponującego Festiwalu. Za jego rozmach i organizację wyrazy uznania dla pomysłodawcy i spiritus movens całego przedsięwzięcia, Tomka Pasieka. Program był tak bogaty, że nierzadko publiczność, która bardzo dopisała, biegała z jednego wydarzenia w OKSiRze wprost na drugie, u nas, a nawet musiała podejmować wybór, bo czasami nie sposób było zobaczyć wszystko. Ale to dobrze. Oferta była taka, że nikt nie mógł narzekać. Skupmy się na tym co było naszym udziałem.

Całość rozpoczęła konferencja ‘Wisła: Przyroda – Kultura – Tradycja – Innowacja’ organizowana przez Powiat Świecki. Mnóstwo ciekawych, zaproszonych gości i wiele interesujących prelekcji poświęconych naszej największej rzece. To wszystko w związku z tym, że rok 2017 jest oficjalnie rokiem rzeki Wisły. Najmłodszym zaproponowaliśmy warsztaty podróżnicze dla dzieci ‘poszukiwacze tajemnic’, a również w części warsztatowej, tym razem dla dorosłych, jak tanio podróżować opowiedział Bartek Piziak, współzałożyciel popularnego portalu LowcyLotow.pl, zawodowo agent lotniczy IATa. Skala pożytecznych wskazówek była tak ogromna, że spotkanie dosłownie nie chciało się skończyć. Publiczność dowiedziała się o tym, jak wyszukiwać tanie połączenia, jak tanio nocować, jeść i z głową się spakować, czyli wszystko o co chodzi w dobrym, niedrogim podróżowaniu.

Wreszcie autorskie prezentacje. Świecianka, z zawodu nauczyciel, Jolanta Kufel zajmująco opowiedziała o swojej wyprawie do Japonii. Niesamowite, że po tak odległej, wyspiarskiej Japonii podróżowała rowerem, nocując głównie pod namiotem. Japonia z tej (i nie tylko) perspektywy jest fascynująca. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się charakterystycznym budynkom, zwyczajom, wsłuchiwaliśmy się w tradycje kulinarne, a także liczne anegdoty z tej egzotycznej wyprawy. Rafał Kuzimski zdał nam relację ze swojego pobytu w Zambii, w ramach projektu Zambia 2016, prowadzonego przez Ojców Jezuitów w Kasisi. Oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, licznych gatunków zwierząt żyjących na wolności, mogliśmy zobaczyć jak wolontariusze wspierali lokalną społeczność, jak spędzali czas z podopiecznymi sierocińca w Kasisi. Podstawowym celem misji była bowiem praca przy budowie farmy dla mieszkańców Kasisi Mission. Z kolei Ana Matusević, z pochodzenia wilnianka, a z wyboru gdynianka, współorganizatorka festiwalu Trampki - Spotkania Podróżujących Kobiet, z wdziękiem przybliżyła nam Kazachstan, jego rozciągające się po horyzont stepy, życie codzienne jego mieszkańców, w dużej mierze naznaczone jeszcze radzieckim dziedzictwem, z bardzo ciekawej perspektywy polskich zesłańców, których odwiedziła i z którymi pracowała w ramach wolontariatu. Na sam koniec Rafał Kośnik, współautor książki ‘Amazonia. Piekielne piękno’, który, co ciekawe, dopiero dzień przed festiwalem przyleciał z podróży po Kolumbii. Poznaliśmy jego samotne, ekstremalne wyprawy do dzikiej i fascynującej Amazonii, która była jego największym marzeniem, jako miejsce, gdzie znajduje się 20 proc. fauny i flory z całej kuli ziemskiej. Usłyszeliśmy m.in. o próbach przepłynięcia Amazonki, jednej z najbardziej niebezpiecznych rzek na Ziemi, spotkaniach z dzikimi plemionami Indian oraz niosącymi śmierć zwierzętami.

Żeby tego było mało w dalszym ciągu w naszej Bibliotece można oglądać wystawy fotografii Any Matusević (Grecja) i Rafała Kośnika (Amazonia).

Zapraszamy serdecznie!

Komentarzy (0)

Cancel or