A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Książniczki na Festiwalu "Słowo"

książniczkifoto 1680x945

9 listopada w samo południe odbyło się spotkanie z Książniczkami – otwierające Festiwal „Słowo”. Książniczki to: Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, prowadzące Bibliocreatio – firmę zajmującą się szeroko rozumianą promocją literatury i czytelnictwa.

W spotkaniu wzięło udział ok. 150 młodych ludzi ze świeckich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Młodzież nie tylko dowiedziała się co kryje się pod intrygującym określeniem Książniczki (vlog książkowy), a także co daje czytanie i dlaczego warto czytać. Żywą  reakcję wśród publiczności wywołały spoty filmowe, znane z telewizji: „Nie czytaj” czy „Do dzieła” które w przewrotny sposób zachęcają do czytania. Zofia Karaszewska i Sylwia Stano opowiedziały również o swoim nowym projekcie: Moda i literatura, który ma na celu stworzenie kolekcji literackich sukienek. Pierwsze modele już powstały i Książniczki zaprezentowały je osobiście. Na spotkaniu nie zabrakło pytań od publiczności, jak również propozycji ciekawych pozycji książkowych.

Zofia Karaszewska i Sylwia Stano od lat promują czytelnictwo; w ramach kampanii społecznej „Czytaj, zobacz więcej!” zrealizowały akcję „Nie czytaj”, „Do dzieła”. Obie są kuratorkami bloku dziecięcego Festiwalu Stolica Języka Polskiego i autorkami vloga „Książniczki mają zdanie”. Współpracują z „ELLE”, „Newsweekiem”, „Przekrojem” i Polskim Radiem

                                                                                                          Oprac. Wioletta Duda

Komentarzy (0)

Cancel or