A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Zapraszamy na Spotkanie z Historią 26 października (czwartek) na godz. 17:00

Zakopana historia 742x1050

Olafa Popkiewicza wrześniowe opowieści

wrzesień2

Kolejny raz zaproszenie Klubu Miłośników Historii ‘KaMuH’ na ‘Spotkanie z Historią’ przyjął Olaf Popkiewicz, prowadzący program ‘Poszukiwacze historii’ w Polsat Play, archeolog i miłośnik historycznych eksploracji. Myślę, że śmiało można już go nazwać przyjacielem Klubu. Tematem była kampania wrześniowa 1939 roku w powiecie świeckim. Zajmującą prelekcję na temat działań wojennych uzupełniały ciekawostki z autorskich odkryć naszego gościa, dotyczących tego okresu, ilustrowane m. in. zdjęciami znalezionej broni, menażek, ostróg czy żołnierskiego kompasu, na podstawie których z dużym prawdopodobieństwem można odtworzyć te wydarzenia. Olaf Popkiewicz podzielił się również z zebranymi metodami swojej pracy, tym jak pozyskuje informacje, jakie narzędzia wykorzystuje, jacy świadkowie są wiarygodni, w jaki sposób znajduje interesujące dla swoich poszukiwań miejsca.

Uczestnicy spotkania oddali ponadto hołd zmarłemu niedawno Witoldowi Aleksandrowi Herbstowi, polskiemu pilotowi wojskowemu, żołnierzowi Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, który dorastał w Świeciu.

Oprac. Michał Brdak

 

 

 

Zapraszamy na Spotkanie z Historią 21 września (czwartek) na godz. 17:00

Wrześniowe opowieści 1485x1050

Strona 1 z 35