KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Siewcy niepodległości ze Świecia

kamuh styczen 1680x1008

Styczniowe ‘Spotkanie z Historią’ kontynuuje temat niepodległości. Tym razem zajęliśmy się postaciami i organizacjami, które były zarzewiem niepodległości w Świeciu w okresie poprzedzającym formalne jej odzyskanie w 1920 roku. Przywołane zostały sylwetki organizatorów polskiego kupiectwa i życia gospodarczego: Leon Neumann (1871-1933), pierwszy honorowy obywatel Świecia, członek polskich stowarzyszeń politycznych i kulturalnych pod zaborem pruskim, współwydawca Gazety Świeckiej i właściciel sklepu przy ul. Mickiewicza, Kazimierz Różycki (1870-1943), współzałożyciel Towarzystwa Gimnastycznego ‘Sokół’, organizator Kółek Rolniczych i Kas Spółdzielczych, Prezes Rady Nadzorczej Młynów w Przechowie, który w 1923 roku, w swoim domu, gościł prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Franciszek Domachowski (1887-1939), drukarz i wydawca, członek Towarzystwa Gimnastycznego ‘Sokół’, Towarzystwa Przemysłowców, z jego oficyny wychodził ‘Głos Świecki’. Publiczność mogła także usłyszeć o narodzinach bankowości spółdzielczej w Świeciu, w których udział brał ksiądz Piotr Wawrzyniak (1849-1910), wielkopolski działacz społeczny, oświatowy i gospodarczy, patron Związku Spółek Zarobkowych i Gospodarczych. W 1907 roku powstał w mieście Bank Ludowy, którego pierwszym dyrektorem został właśnie Kazimierz Różycki, a prezesem jego Rady Nadzorczej był Leon Neumann. Duża część Spotkania poświęcona była działalności patriotycznej świeckiego oddziału Towarzystwa Powstańców i Wojaków (wcześniej Towarzystwa Ludowego "Jedność") na podstawie znalezionej niedawno broszury pochodzącej z okresu międzywojennego.

Oprac. Michał Brdak

Komentarzy (0)

Cancel or