A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

„Czarno-białe…”

 

Pingwiny 1680x945

„Czarno-białe…” pod takim tajemniczym hasłem odbyły się kolejne Wakacyjne hece w Bibliotece. Czarno-białe są oczywiście pingwiny!...a te najbardziej znane to bohaterowie popularnego filmu. Zajęcia rozpoczął test sprawnościowy dla przyszłych agentów i agentek, był wyścig pingwinów, które musiały jak najszybciej dostarczyć swoje jajo w bezpieczne miejsce. Pobawiliśmy się również w pingwina do słów znanej piosenki. Oczywiście nie mogło zabraknąć „gibania”, czyli nauki tańca i wyginania śmiało ciała, a w części plastycznej spotkania zostały wykonane eko-pingwinki z butelek po jogurcie.

Na koniec było „suszenie ząbków” z pracami wykonanymi przez dzieci.

 

Oprac. Wioletta Duda

Ahoj!

Piraci 1680x945

                Ahoj! W dniu 03.08.2017r. w naszej bibliotece miał miejsce najprawdziwszy piracki abordaż. Czarni korsarze zjawili się, by odnaleźć ukryty w gmachu książnicy skarb. Najpierw jednak przyszykowali sobie czapki kapitańskie oraz lunety, aby wypatrywać wskazówek prowadzących do mapy skarbu… Emocje aż kipiały! Załogi spod znaku czarnej flagi, koła sterowego i kotwicy przeszukały każdy kąt budynku i ogrodu. Skrzynia ze skarbem została odnaleziona! Po otwarciu kamraci przekonali się, że największym skarbem jest wiedza ukryta w książkach.

Oprac. Anna Mokwa

„Moje wymarzone akwarium”

Akwarium 1680x945

                Kolejne czwartkowe spotkanie w naszej bibliotece dotyczyło tematu akwarystyki. Na początek dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz obejrzały filmik akwarium biotopowego. Następnie uczestnicy zajęć mogli zobaczyć zbiornik 54-litrowy z osprzętem, duże wrażenie wywarła obserwacja pracy filtra przelewowego i wewnętrznego. W zajęciach brała udział także rybka imieniem Miluś - z gatunku Betta Splendens. Ostatnim etapem spotkania było wykonanie prac plastycznych – kolorowych rybek z płyt CD i ośmiornic z butelek PET. Kolorowe stworzenia morskie przyozdobiły wypożyczalnię dla dzieci.

Oprac. Anna Mokwa

Strona 1 z 46