„Moje wymarzone akwarium”

Akwarium 1680x945

Kolejne czwartkowe spotkanie w naszej bibliotece dotyczyło tematu akwarystyki. Na początek dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz obejrzały filmik akwarium biotopowego. Następnie uczestnicy zajęć mogli zobaczyć zbiornik 54-litrowy z osprzętem, duże wrażenie wywarła obserwacja pracy filtra przelewowego i wewnętrznego. W zajęciach brała udział także rybka imieniem Miluś - z gatunku Betta Splendens. Ostatnim etapem spotkania było wykonanie prac plastycznych – kolorowych rybek z płyt CD i ośmiornic z butelek PET. Kolorowe stworzenia morskie przyozdobiły wypożyczalnię dla dzieci.

Oprac. Anna Mokwa