Lis i Niedźwiedź w bibliotece

Rewelacyjny „Teatr Duet” już po raz kolejny gościł w głównej siedzibie MBP. Do południa wystawiane było przedstawienie dla Przedszkoli (Lwiątka, P 2) i zerówkowiczów z SP 1. Dzieci miały okazję zobaczyć „Niedźwiedzia strażnika lasu” w akcji. Po południu aktorzy wcielili się w inne leśne zwierzęta w przedstawieniu pt. „Szelmostwa lisa Witalisa”. Każda z krótkich historyjek ma charakter pouczający i zawiera jakiś morał. Pierwsza mówi o poprawnym zachowaniu się w lesie i o tym co oznaczają symbole, które możemy tam napotkać.  Druga z kolei ukazuje wybryki egoistycznego liska, którego myślenie zmienia dobroć misia i deklaruje poprawę.

Oprac. Katarzyna Krzemińska

(…) Był Witalis maści rudej,
Niezbyt gruby, niezbyt chudy,
Miał na prawym oku bielmo
I był szelmą. Strasznym szelmą!

Miał rozumu za dziesięciu,
Toteż w każdym przedsięwzięciu
Wprawiał w podziw swoim sprytem,
Wyrobieniem znakomitym,
Orientacją doskonałą
I dowcipem, jakich mało!
A miał w sobie tyle dumy,
Jakby wszystkie zjadł rozumy.

Jan Brzechwa

Użytkowników: