"Tolerancja - Tak, Dyskryminacja – Nie" w Oddziale dla Dzieci

tolerancja 1400x1050

W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Świeciu w realizacji projektu „Tolerancja - Tak, Dyskryminacja – Nie”, Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu przygotował ofertę zajęć dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkoli. Jak dotąd, w naszej książnicy przeprowadzono 14 zajęć warsztatowych o tematyce tolerancji dla dzieci w wieku 6-10 lat. Bohaterami pierwszych spotkań był słoń w kratkę – Elmer oraz ciekawski chłopiec, który nie przestawał zadawać pytań – Grzesiu.

Polecamy tematy zajęć:

1. „Czarna książka kolorów” –  jak niewidomi widzą kolory;
  2. „Elmer” – zajęcia poruszające tematykę odmienności i tolerancji;
  3. „Bajka o Piotrusiu” – zajęcia poruszające temat odmienności, poczucia własnej wartości;
  4. „Dlaczego nie jesteśmy tacy sami” –  zajęcia poruszające temat odmienności;
  5. „Co się dzieje, jak się nie je” – zajęcia dotyczące głodu na świecie.

Zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty zapraszamy do kontaktu:  osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP lub pod nr 52 333 48 14. Do zobaczenia!

Użytkowników:
Artykułów: