KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Akademia Żaczka zajęcia artystyczne

akademia plast1 1680x945

Drugie spotkanie słuchaczy Akademii Żaczka, części artystycznej odbyło się przy dużym wsparciu rodziców i dziadków. Robiliśmy zwierzątka z pomponów przy użyciu pistoletu do kleju na gorąco, stąd pomoc osób dorosłych była niezbędna. Następnie był czas przewidziany na wspólną zabawę i głośne czytanie. Razem prześledziliśmy relacje z nadzwyczajnej artystycznej edycji konkursu z roku 2017: „Wielki Konkurs Kup”; spisanej i opatrzonej wielce zajmującymi rysunkami sprawozdawcy Guida van Genechtena. Kolejne spotkanie za miesiąc.

oprac. Katarzyna Krzemińska

Co się dzieje jak się nie je?

co się dzieje jak się nie je1 1485x1050

„Co się dzieje jak się nie je?” – na takie pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w trakcie zajęć prowadzonych w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej – „Globalnie w bibliotekach”. Przewodnim tematem był głód i ubóstwo. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat jedzenie: skąd się bierze, czy wszystko co jemy jest naturalne, czy trzeba przetworzyć? Dlaczego jedne owoce i warzywa rosną w Polsce, a inne nie? Duże zainteresowanie u uczestników zajęć wzbudziły informacje na temat różnorodności spożywanych na świecie potraw, a także sposobu ich podawania i jedzenia.

W trakcie pracy w grupach, uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie wszyscy ludzie mają co jeść?, a inni wyrzucają jedzenie?

Na koniec zajęć rozmawialiśmy na temat tego, w jaki sposób my, dzieci, rodzice możemy ograniczyć marnowanie żywności. Jak się okazało u pierwszaków w szkole jest specjalny pojemnik na nie zjedzone śniadania. Brawo za pomysł!

 oprac. Wioletta Duda

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w Akademii Żaczka!


Więcej informacji pod nr: 523334814 lub w Oddziale dla Dzieci.

ażmiejsca 742x1050

Strona 1 z 8