Walentynkowe kartki, wyszywane…

210 1680x945

Kolejne warsztaty rodzinne za nami. Tym razem dziewczynki w towarzystwie mam, babć, cioć wyszywały walentynkowe kartki. Zadanie to, początkowo wydawało się trudne, jednak już po pierwszych próbach, tajniki haftu matematycznego zostały złamane. Każda z uczestniczek spotkania wyszyła z co najmniej jednym haftowanym serduszkiem. Choć w nazwie kryła się matematyka, to okazało się, że jest to jeden z prostszych sposobów wyszywania.

Zapraszam na kolejne spotkanie.

Oprac. Wioletta Duda

Po dodatkowe porady na temat tworzenia kartek oraz zainteresowanych tematem zapraszam do sięgnięcia po książki: S.M. Błachut, Życzenia nitką haftowane, czy E. Żórawska-Dobrowolska, Lekcje nitka malowane.

Haft matematyczny 7 lutego o godz. 16:30

plakat haft

Butelki PET

WARSZTATY 1 1680x945

Na ostatnich rodzinnych warsztatach w Bibliotece Głównej dziewczynki wraz z mamami wykonywały pojemniczki z butelek PET. Jak zwykle uczestniczki zajęć wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością, co zaowocowało pięknymi i niepowtarzalnymi pudełeczkami.

Oprac. Wioletta Duda