Akademia Żaczka zajęcia artystyczne

akademia plast1 1680x945

Drugie spotkanie słuchaczy Akademii Żaczka, części artystycznej odbyło się przy dużym wsparciu rodziców i dziadków. Robiliśmy zwierzątka z pomponów przy użyciu pistoletu do kleju na gorąco, stąd pomoc osób dorosłych była niezbędna. Następnie był czas przewidziany na wspólną zabawę i głośne czytanie. Razem prześledziliśmy relacje z nadzwyczajnej artystycznej edycji konkursu z roku 2017: „Wielki Konkurs Kup”; spisanej i opatrzonej wielce zajmującymi rysunkami sprawozdawcy Guida van Genechtena. Kolejne spotkanie za miesiąc.

oprac. Katarzyna Krzemińska

Co się dzieje jak się nie je?

co się dzieje jak się nie je1 1485x1050

„Co się dzieje jak się nie je?” – na takie pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr 7 w trakcie zajęć prowadzonych w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej – „Globalnie w bibliotekach”. Przewodnim tematem był głód i ubóstwo. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat jedzenie: skąd się bierze, czy wszystko co jemy jest naturalne, czy trzeba przetworzyć? Dlaczego jedne owoce i warzywa rosną w Polsce, a inne nie? Duże zainteresowanie u uczestników zajęć wzbudziły informacje na temat różnorodności spożywanych na świecie potraw, a także sposobu ich podawania i jedzenia.

W trakcie pracy w grupach, uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie wszyscy ludzie mają co jeść?, a inni wyrzucają jedzenie?

Na koniec zajęć rozmawialiśmy na temat tego, w jaki sposób my, dzieci, rodzice możemy ograniczyć marnowanie żywności. Jak się okazało u pierwszaków w szkole jest specjalny pojemnik na nie zjedzone śniadania. Brawo za pomysł!

oprac. Wioletta Duda

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w Akademii Żaczka!

Więcej informacji pod nr: 523334814 lub w Oddziale dla Dzieci.

ażmiejsca 742x1050