Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w Akademii Żaczka!

Uwaga!
Są jeszcze wolne miejsca w Akademii Żaczka!
????????

Najbliższe zajęcia plastyczne 6 listopada. ????️????
Więcej informacji pod nr: 523334814 lub w Oddziale dla Dzieci.

ażmiejsca 742x1050

Ruszyła Akademia Żaczka!

eksperymenty 1680x1050

Tematem pierwszego spotkania naukowego były: ciecze. Dzieci dowiedziały się co to są płyny, jak to się dzieje, że pada deszcz albo śnieg. Rozmawialiśmy o wodzie, o tym jak wygląda kropla wody i jak ważna jest woda w przyrodzie i życiu człowieka. Następnie małe żaczki mieszały z wodą różne produkty i sprawdzały ile ważą osobno, a ile po wymieszaniu. W trakcie doświadczeń okazało się, że niektóre produkty mieszają się z wodą bez problemu, z innych powstaje jakaś dziwna papka, a niektóre nie mieszają się wcale. Na zakończenie zajęć postanowiliśmy zmieszać wodę z olejem. Zabarwioną wodę wlaliśmy do słoików z olejem i….oczywiście mieliśmy dwie, kolorowe warstwy: olej i woda….jednak wystarczyło dodać magiczny składnik i wszystko zaczęło „żyć” i się mieszać.

Kolejne spotkanie za miesiąc. Zapraszamy również na zajęcia plastyczne 6 listopada. Szczegóły w oddziale dla dzieci.

oprac. Wioletta Duda

„Idziemy na ryby”

Kolaże2 1517x1050

Ruszyła Akademia Żaczka! Pierwsze zajęcia o profilu artystycznym odbyły się we wtorek, 2 października. Podczas inauguracji dzieci otrzymały legitymacje, w których będą zbierały zaliczenia poszczególnych fakultetów (artystycznego i naukowego). Świetnie się bawiliśmy z chustą animacyjną wykonując niełatwe wprawki do clou programu, którym było łowienie ryb w wartkim potoku. Aby nam ich nie zabrakło każdy wykonał kilka kolorowych rybek, które wspólnie wrzuciliśmy do naszej bajkowo czystej wody. Wszyscy uczestnicy Akademii pomyślnie zaliczyli zadanie - nasz staw opustoszał ale tylko na chwilę; nowy narybek zaraz się pojawił w zbiorniku i zabawa zaczynała się na nowo. Są jeszcze miejsca na zajęcia w ramach Akademii Żaczka. Zapraszamy.

oprac. Katarzyna Krzemińska