KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Podopieczni TPD Drzycim w bibliotece

W sobotnie przedpołudnie, 26 maja, Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedziła grupa osób niepełnosprawnych z gminy Drzycim. Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Drzycimiu, pod opieką p. Iwony Agatowskiej i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lnianie, najpierw zwiedzili nowy gmach, zapoznali się z ofertą biblioteki oraz wysłuchali fragmentu książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, które przeczytał bibliotekarz Marcin Warmke. W sobotę przypadał Dzień Matki, a podopieczni przyjechali ze swoimi mamami, dlatego wykonali dla nich przepiękne laurki. Spotkanie zakończyło się w Czytelni Letniej piknikiem na trawie, podczas którego każdy mógł się poczęstować pyszną drożdżówką.

 oprac. Marcin Warmke

Jak korzystać ze słowników i encyklopedii?

Lekcja bibliot 1680x945

W styczniu br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu odbyły się dwie lekcje biblioteczne. 5 stycznia odwiedzili nas uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ich wizyta odbyła się w ramach lekcji języka polskiego. Wraz z polonistką Panią Sabiną Janiszewską uczniowie nie tylko zwiedzili gmach biblioteki, ale zapoznali się z działalnością MBP w Świeciu. Wstępem do zwiedzania nowego gmachu było kilka słów na temat historii naszej biblioteki, następnie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili poszczególnie przestrzenie biblioteki: Dział Gromadzenia  i Opracowania Zbiorów, Wypożyczalnię dla Dorosłych, Czytelnię, Wypożyczalnię dla Dzieci oraz przestrzeń wystawową. Ponadto uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną biblioteki, głównymi zadaniami i zasadami funkcjonowania skomputeryzowanej placówki. Poznali również możliwości, jakie daje korzystanie z elektronicznego  katalogu bibliotecznego.

17 stycznia w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat „Źródeł informacji bezpośredniej - Jak korzystać ze słowników i encyklopedii”. Zajęcia te połączone były z warsztatami praktycznego wykorzystania encyklopedii i słowników. Celem głównym lekcji było doskonalenie umiejętności posługiwania się encyklopediami, słownikami, leksykonami zgromadzonymi w księgozbiorze MBP w Świeciu. Na zajęciach uczniowie poznali rodzaje, budowę i zasady korzystania ze słowników i encyklopedii. Nauczyli się samodzielnie wyszukiwać informacje w odpowiednich słownikach, encyklopediach, leksykonach, a także samodzielnie wybierać źródło informacji przydatne w pracy własnej. Nauczyli się odróżniać słowniki encyklopedyczne od językowych oraz wykazywać różnicę: między encyklopedią ogólną a specjalną, między słownikiem językowym a rzeczowym. Na zakończenie młodzież zaprezentowała swoje wyniki poszukiwań w tradycyjnych źródłach informacji.

oprac. Marcin Warmke

Mikołaj w Bibliotece

ŁOWINEK 1680x945

6 grudnia, w Dzień Świętego Mikołaja Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Łowinku. Na początku dzieci poznały prawdziwą historię Świętego Mikołaja, który został biskupem Myry, miasta leżącego w dzisiejszej Turcji. Tradycja związana z postacią wielkiego darczyńcy przetrwała do dziś, dlatego nie mogło zabraknąć Mikołaja, który specjalnie przybył do naszej biblioteki. Każdy otrzymał słodki upominek, ale jak przystało na Świętego dzieciaki musiały wykonać proste zadania i oczywiście odpowiedzieć czy były grzeczne. Specjalnie dla Mikołaja zaśpiewały kolędę. Po wizycie Mikołaja uczestnicy spotkania ozdobili choinki, które zabrali ze sobą do Łowinka.  Mikołajkowe spotkanie w bibliotece upłynęło w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

oprac. Marcin Warmke

Strona 1 z 20