A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Z kolejną wizytą u Borejków…

Podczas kolejnego „Literackiego poniedziałku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu mieli okazję wysłuchać dalsze losy bohaterów książki Małgorzaty Musierowicz „Szósta klepka”, które to przeczytała członkini Dyskusyjnego Klubu Książki Izabella Adamczyk. Tym razem rodzina Celestyny przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia, a Cesia podczas przedświątecznych zakupów wpada pod domem towarowym na przystojnego brodatego Zygmunta. Spotkanie to owocuje zaproszeniem na randkę w pierwszy dzień świąt. Zawarty w „Jeżycjadzie” humor sytuacyjny, oparty na zabawnym dialogu czy nieprzewidywalnych zwrotach akcji powieści udzielił się słuchającym, którzy bardzo żywo reagowali i o to chodzi! Bo przecież czytanie ma być i jest przede wszystkim przyjemnością.

oprac. Marcin Warmke

Co czytali…, czyli Literacki poniedziałek w bibliotece

Za nami dwa ważne święta, Dzień Matki i Dzień Dziecka. Podczas czerwcowego spotkania, które odbyło się w naszej Czytelni Letniej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej TWON w Świeciu najpierw w nawiązaniu do Dnia Dziecka wysłuchali fragmentów książki: „Co czytali sobie, kiedy byli mali?”. Książka ta zawiera 24 wywiady ze znanymi i poważanymi postaciami polskiego życie publicznego – są wśród nich aktorzy, dziennikarze, sportowcy, pisarze, podróżnicy i artyści. W wywiadach Ewa Świerżewska i Jarosław Mikołajewski pytają każdego o to, jaki wpływ na jego  życie miały pierwsze przeczytane samodzielnie książki. Ale nie tylko. Są to rozmowy o dzieciństwie i o tym, co nas kształtuje w czasie dorastania. Czy bez pierwszych lektur i kontaktów ze słowem bylibyśmy tym, kim jesteśmy? Jak ważne są pierwsze lektury dla naszych dzieci, zatem? Co bywa czasem ważniejsze niż czytanie? Na przemian Klubowiczki Panie Izabella Adamczyk i  Wiesława Richert czytały opowieści o lekturach z lat dzieciństwa: Wandy Chotomskiej, Jacka Cygana, Anny Czerwińskiej i Kamila Durczoka.

W maju przypada najpiękniejsze święto naszych Mam. Matka - to najpiękniejsze słowo świata. Słowo to kojarzy nam się z ciepłem dzieciństwa, z jego beztroską i poczuciem bezpieczeństwa, dlatego w drugiej części spotkania, Panie zaprezentowały kilka wierszy poświęconych Matce, m.in.: „Podaruj matce różę” Mirosława Benedykta Strożka, Józefa Czechowicza „O matce”, Edwarda Szymańskiego „Do mojej Matki”, nie zabrakło wiersza naszego wieszcza Adama Mickiewicza – „Do matki Polki”.  

Kolejne spotkanie za dwa tygodnie, podczas którego powrócimy do bohaterów „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

oprac. Marcin Warmke

Podopieczni TPD Drzycim w bibliotece

W sobotnie przedpołudnie, 26 maja, Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedziła grupa osób niepełnosprawnych z gminy Drzycim. Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Drzycimiu, pod opieką p. Iwony Agatowskiej i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lnianie, najpierw zwiedzili nowy gmach, zapoznali się z ofertą biblioteki oraz wysłuchali fragmentu książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, które przeczytał bibliotekarz Marcin Warmke. W sobotę przypadał Dzień Matki, a podopieczni przyjechali ze swoimi mamami, dlatego wykonali dla nich przepiękne laurki. Spotkanie zakończyło się w Czytelni Letniej piknikiem na trawie, podczas którego każdy mógł się poczęstować pyszną drożdżówką.

 oprac. Marcin Warmke

Strona 1 z 22