A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Kim będę?

MCK 1680x945

Drugie wakacyjne spotkanie w naszej bibliotece odbyło się 13 lipca 2017r. Zajęcia poprowadziły Panie z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu. Na wstępie uczestnicy opowiadali kim chcieliby zostać w przyszłości, wyjaśniali też jaka praca wiąże się z daną profesją. Pozostając w tej tematyce dzieci wzięły udział w mini-kalamburach, które wzbudziły wiele emocji. Nie lada wyzwaniem okazało się odgadnięcie zawodu na podstawie wzoru „malowanego” na plecach. Następnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki oraz uzupełnienie kolorowanki według schematu, by ujawnić ukryty zawód. Ostatnią atrakcją spotkania była prezentacja książek pt. „Poznaję zawody”, „Fach, że ach!”, „Co z ciebie wyrośnie?”.

Oprac. Anna Mokwa

Odjazdowi goście zawitali do biblioteki

Jeżewo 1680x945

            Wakacje – to czas wypoczynku i relaksu. Niektórzy lubią odpoczywać aktywnie, czego przykładem są Czytelnicy z Jeżewa. W poniedziałek popołudniu przyjechali na rowerach do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. Wycieczka ta odbyła się w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Czytelnicy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeżewie wraz z bibliotekarką Panią Wiesławą Ziółkowską cyklicznie wyruszają na rowerach do okolicznych miejscowości, tym razem przybyli do Świecia. Pierwszym punktem wizyty było wspólne odczytanie wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Jak wspomniała Pani Wiesława to jest stały punkt programu, gdzie odwiedzając poszczególne miejsca najpierw czytana jest „Lokomotywa”. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, po którym nasi goście mieli okazję wysłuchać kilka faktów z historii naszej Książnicy oraz obejrzeć  prezentację „Marzenie biblioteka” przedstawiającą etapy budowy biblioteki oraz jak wszechstronnie wykorzystywany jest nowy gmach nowej do działań popularyzujących czytelnictwo: m.in. spotkania autorskie, prelekcje, dyskusje nad książką, spotkania z historią, kursy komputerowe czy warsztaty rękodzielnicze. Następnie Pani dyrektor MBP w Świeciu Beata Szymańska opowiedziała o budowie biblioteki, a także o wykorzystaniu nowej siedziby w codziennej pracy biblioteki. Goście z Jeżewa zwiedzając poszczególnie przestrzenie biblioteki, mieli okazję nie tylko zapoznać się ze zbiorami i usługami biblioteki, ale przede wszystkim poznali możliwości nowoczesnego i atrakcyjnego budynku.

            Mamy nadzieję, że wizyta w Świeciu była okazją, a właściwie zachętą do skorzystania również z oferty MBP w Świeciu, do czego zachęcamy. Spotkanie zakończyło się wspólnym  zdjęciem, oczywiście z rowerami, jak przystało na „Odjazdowego Bibliotekarza”.

oprac. Marcin Warmke

Wizyta bibliotekarzy z Grudziądza

Grudziądz 1680x945

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć koleżanki i kolegów "po fachu", czyli pracowników z Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu. Licząca blisko 30 osób grupa bibliotekarzy zwiedziła nie tylko nowy gmach biblioteki, ale również miała okazję wysłuchać kilka faktów z historii naszej książnicy. Następnie odbył się pokaz multimedialny promujący zmianę wizerunku świeckiej biblioteki. Wizyta ta była okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania jak można wykorzystać nowoczesne przestrzenie biblioteki w pracy z czytelnikiem. Nasi goście nie tylko mile spędzili czas w bibliotece, ale również wraz z przewodnikiem zwiedzili Zamek Krzyżacki w Świeciu. Jesteśmy przekonani, że wizyta przyniosła wymierne korzyści dla wszystkich bibliotekarzy a dla naszych gości była miłym pobytem w Świeciu.

Oprac. Marcin Warmke

Strona 1 z 17