KLAUZULA INFORMACYJNA
w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, informujemy:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu ul. Sienkiewicza 4, tel. 52 333 48 10, faks 52 333 48 15, e-mail kontakt@bibliotekaswiecie.pl
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: tel. 607 753 475, e-mail: daneosobowe24h@wp.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu możliwości wykonania przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu ustawowych zadań publicznych oraz realizacji umów.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być organy publiczne lub podmioty działające w zakresie i celach, które wynikają z przepisów prawa.
 5. Posiada Pani/Pan prawo do:
  - uzyskania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, chyba że przepisy RODO będą stanowiły inaczej;
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie odbywało się na podstawie wyrażonej zgody, ma Pani/Pan prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez Administratora zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa. 

 

A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Z wizytą w bibliotece…

Florencja z wizytą kol 1575x1050

Z wizytą w bibliotece…

Czytaj więcej: Z wizytą w bibliotece…

Uczniowie I LO z wizytą w bibliotece

lekcja bib 1lo 1680x945

We wtorek 26 lutego w ramach godziny wychowawczej Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili uczniowie drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z ofertą naszej książnicy, a także z zasadami korzystania ze zbiorów Wypożyczalni dla Dorosłych i Czytelni. Uczniowie poznali najważniejsze informacje na temat zapisywania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów, a także, jakie możliwości oferuje pełen dostęp do katalogu on-line biblioteki (wyszukiwanie i rezerwowanie książek). Uczniowie również dowiedzieli się, że mogą korzystać darmowego Internetu w bibliotece oraz, że do ich dyspozycji są stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu z możliwością wydruku komputerowego, a także programów multimedialnych i edytorów tekstu. Ponadto bibliotekarz Marcin Warmke wspomniał o darmowym dostępnie do książek elektronicznych na platformie: IBUK Libra oraz Legimi oraz przytoczył kilka faktów z historii Biblioteki, zaprezentował najcenniejsze zbiory, które wyeksponowane są w Wypożyczalni dla Dorosłych. Na zakończenie młodzież zwiedziła przestrzenie biblioteki przeznaczone dla użytkowników i co najważniejsze chętnie wypożyczyła książki, a Ci, którzy jeszcze nie byli zapisani do biblioteki założyli sobie konto czytelnicze. 

oprac. Marcin Warmke

Uczniowie I LO z wizytą w bibliotece

lekcja bib 1400x1050

W środę 20 lutego Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili uczniowie pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w nowym budynku naszej książnicy. Na wstępie młodzież została zapoznana z historią biblioteki oraz z najcenniejszymi zbiorami, które wyeksponowane są w Wypożyczalni dla Dorosłych. Następnie rozpoczęli spacer po wypożyczalniach: Wypożyczalnia dla dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży oraz Czytelni, gdzie poznali najważniejsze informacje na temat zapisywania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów, a także, jakie możliwości oferuje pełen dostęp do katalogu on-line biblioteki (wyszukiwanie i rezerwowanie książek). Uczniowie dowiedzieli się również, że w mogą korzystać również darmowego Internetu w bibliotece, a także, że do ich dyspozycji są stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i możliwością wydruku komputerowego, a także programów multimedialnych i edytorów tekstu. Na zakończenie spotkania zaprezentowany został dostęp do książek elektronicznych na platformie: IBUK Libra oraz Legimi, z których mogą bezpłatnie korzystać czytelnicy naszej biblioteki.

oprac. Marcin Warmke

Strona 1 z 21