A- A A+


SZUKAJ W BIBLIOTECE
książki, multimedia-wszystko w jednym miejscu!Zmiana języka:

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 52 333 48 10

Mikołaj w Bibliotece

ŁOWINEK 1680x945

6 grudnia, w Dzień Świętego Mikołaja Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Łowinku. Na początku dzieci poznały prawdziwą historię Świętego Mikołaja, który został biskupem Myry, miasta leżącego w dzisiejszej Turcji. Tradycja związana z postacią wielkiego darczyńcy przetrwała do dziś, dlatego nie mogło zabraknąć Mikołaja, który specjalnie przybył do naszej biblioteki. Każdy otrzymał słodki upominek, ale jak przystało na Świętego dzieciaki musiały wykonać proste zadania i oczywiście odpowiedzieć czy były grzeczne. Specjalnie dla Mikołaja zaśpiewały kolędę. Po wizycie Mikołaja uczestnicy spotkania ozdobili choinki, które zabrali ze sobą do Łowinka.  Mikołajkowe spotkanie w bibliotece upłynęło w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

oprac. Marcin Warmke

Goście z Jarosławia

Goście z Jarosławia 1680x945

We wtorek 3 października Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Powiat świecki jest powiatem partnerskim dla jarosławskiego. Nasi goście w trakcie swojego wyjazdu odwiedzają najciekawsze miejsca naszego powiatu, a także województwa kujawsko-pomorskiego. Wstępem do zwiedzania nowego gmachu biblioteki było kilka słów na temat historii naszej książnicy oraz prezentacja multimedialna „Marzenie biblioteka” przedstawiająca kolejne etapy budowy oraz to, jak wszechstronnie wykorzystywana jest nowa, przestronna i funkcjonalna biblioteka do działań popularyzujących czytelnictwo: m.in. spotkania autorskie, prelekcje, odczyty, spotkania z historią, kursy komputerowe czy warsztaty rękodzielnicze.

Wychowankowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili poszczególnie przestrzenie, rozpoczynając od Wypożyczalni dla Dzieci, następnie mieli okazję przyjrzeć się zakupom nowości wydawniczych w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, a w Wypożyczalni dla Dorosłych zobaczyli najcenniejsze zbiory biblioteki, wyeksponowane na regałach. Dowiedzieli się, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Czytelnia to nowoczesne centrum informacji, które każdemu czytelnikowi może zaoferować ciekawy zbiór książek (stale uzupełniany o nowości wydawnicze), prasę, a także szeroką gamę usług informacyjnych. Zapoznali się z katalogiem online biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni komputerowej.

Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem nowoczesnej biblioteki w Świeciu.

oprac. Marcin Warmke

Wizyta studyjna Bibliotekarzy z Wąbrzeźna

Goście z Wąbrzeźna1

 

W środę 27 września w naszej Bibliotece gościliśmy bibliotekarzy z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Celem tej wizyty było zapoznanie się z nowym gmachem biblioteki w Świeciu, bowiem także w Wąbrzeźnie już niedługo powstanie nowa siedziba biblioteki zaprojektowana przez Michała Jagłę, architekta, który również zaprojektował świecką książnicę.

Podczas spotkania nasi goście zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej historią oraz działalnością kulturalno-oświatową. Wstępem do zwiedzania nowego gmachu była prezentacja „Marzenie biblioteka”, ukazująca etapy budowy gmachu biblioteki. Bibliotekarze mieli okazję przede wszystkim zapoznać z możliwościami nowoczesnego i atrakcyjnego budynku. Bibliotekarki z wielkim zainteresowaniem poznawały architekturę biblioteki oraz aranżację jej wnętrz. Zauważyły, że otwarte przestrzenie dają możliwość zarówno łatwego dostępu do zbiorów, jak też pozwalają na pełnienie różnorodnych funkcji, od udostępniania zbiorów, poprzez zajęcia dla dzieci i dorosłych, aż do swobodnego korzystania ze stanowisk komputerowych. Jak podkreśliły dużym atutem naszej biblioteki jest jej lokalizacja oraz parking przy bibliotece. Wizyta ta była doskonałą okazją do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym przeobrażenia, jakie dokonało się w naszej bibliotece. Dzięki wyjazdowi nasi goście mieli możliwość zobaczenia ciekawych rozwiązań zarówno architektonicznych jak i nietuzinkowych przykładów pracy i różnych form aktywizacji czytelników. Wyjazd studyjny może być inspiracją przy urządzaniu biblioteki w Wąbrzeźnie.

                                                                                  oprac. Marcin Warmke

 

 

Strona 1 z 19